» Poradna » Web a internet

Kontrolka wlan na routeru nesvítí

Dobrý den,mám problém a potřeboval bych pomoct .Mám router TP-link a jednou když nefungoval jsem ho vrátil do továrního nastavení.Po vrácení do tn jsem router zapl ale po zapnutí už nesvítila kontrolka wlan a router nevysílal signál.Router jsem zkoušel několikrát vypínát a zapínat nebo resetovat ale nic nepomohlo.Jde to nějak opravit nebo mám rovnou koupit nový ?Děkuji.

Odpovědi na otázku

... nejdříve napiš jaký máš router - TYP včetně harwerové verze Vx /bude zespoda routeru/ a pak ještě svého poskytovatele internetu /ISP/ ...

Proč nefungoval? To nemusela být chyba routeru. A co nastavení? Ne každý poskytovatel používá DHCP, někdy je potřeba nastavit IP adresu, masku...

... tak pokud nezvládne ani opsat zespodu svého routeru TYP, tak je zbytečné mu nějak radit ...

Děkuji.Muselo se to nastavit a to mi nedošlo omlouvám se za hloupý dotaz.

Některé routery mají v defaultu wifi vypnutou - RTFM - tam to všechno je. I návod jak nastavit zabezpečení a zapnout.Internet předpokládám funguje, jestli už nemáš k routeru návod, najdeš ho pro svůj model na stránkách výrobce.

... tak TP-Link má na internetu emulátory https://www.tp-link.com/cz/support/emulator/ , kde lze zjistit defaultní nastavení /po resetu/ ...