Kontrola Pc

Dobry den chtel poprosit o kontrolu tohoto pc .. Nebo jestly by nekdo mnel nakej jinej navrh na sestavu do 25 000kc https://www.czc.cz/195783,178263,167802,7474...

Odpovědi na otázku

Hrůza! Počkej chvilu.

Sestava je tu. Kdybys nechtěl Radeon, dávam odkaz na GTX 1060.https://www.czc.cz/58h2uqpeeqhr5br15cda8v598... https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1060-6gdd...

Ještě nějaké další grafiky, které jsem našel.https://www.czc.cz/asus-geforce-gtx-1060-rog... A tahle by měla být tichá, ta nad bude asi celkem hlučná. Nijak extrémně, ale bude slyšet.https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1060-gami... A teď rada kdybys chtěl taktovat, tak vem I5-6600K a k tomu tuto desku:https://www.czc.cz/msi-z170a-tomahawk-intel-...

Jen 2 otazky:1) kde je system? (jasne, bude stacit prekupnik cinskych nalepek)2) proc nejdrazsi RX 480 na trhu?

proc nejdrazsi RX 480 na trhu?- největší VRAM (8GB)- nejvyšší takty- dobré ohlasy zákazníků u nás ve firmě- nejrychlejší PCI sběrnice

Sbernice i RAM (az na 4GB modely) je stejna.Dotaktuje se (i kdyz je to bez zaruky).OK, beru, ale stejne rozdil 800 oproti MSI Gaming je sileny.

V obchodech za hranicemi to jsou někdy ani 4 eura. ALe jsme v ČR

Sestavu jsem ještě upravil, je tam Fera a MSI RX 480.

Proc hruza? Jen bych vymenil pamet za 1x16GB od Crucialu a na zbytek neni nutne sahat.Mozna jeste zdroj za https://www.czc.cz/seasonic-ssp-450rt-450w/1... (jen bude v te bedne vypadat jako pest na oko) a desku bych vzal taky v normalni barve.Jenze si nekdo rad sviti pocitacem, proc ne. Je to jedna ze slusnejsich sestav i pres to zamereni na svetelne efekty.

Deska strašný, RAMky strašný, GPU strašný, skříň předražená. Pokud to má být na hry, což předpokládám, že ANO, tak si to zaslouží aspoň RX 480 nebo GTX 1060 a Curcial RAMky.

Tak ze takle by ta vase setava mne fungovat na 100% https://www.czc.cz/178263,178810,157883,1703... Akorat ten win... Nekdo rikal ze se na sehnat za 400 na aukru .. Da se tomu verit ?

Mno. Windowsům z Aukra bych nevěřil, radši vem ''výhodný-software''. Mám od nich originální DVD a funguje.Jen, chceš Radeon, nebo radši NVIDII?

Asi tu Radeon moc se v tom nevyznam prave co je lepsi ...

RX 480 a 1060 jsou na stejné úrovni.

Jaký je Váš požadavek na tichost chodu sestavy? Pokud chcete ticho, doporučuji nahradit boxovaný chladič verzí s pomaloběžným 12 cm ventilátorem a také připlatit 500 Kč za semipasivní zdroj Corsair RM550x. RX480 není špatná karta, jen Strixy nepatří mezi nejtišší.

RX480 je na tom výkonem stejně jako 1060. Někde je výkonější, někde slabší... to si nevyberete. Ano, není nejtišší. Boxový chladič taky nepatří k tomu nejlepšímu, ale časem se dá dokoupit, paměti také. Zdroj by šlo možná vzít lepší.

Ten Seasonic není vůbec špatný, chyba se s ním neudělá. Jen hučící sestava dokáže člověka pěkně nasejřit, hlavně v noci.

https://www.czc.cz/msi-radeon-rx-480-gaming-... Ta by mohla být tišší. Ale má nižší takty.

Win si nechte tu krabicovku, co máte v původní sestavě. Na růžovky a výhodné SW se vykašlete. S tou legálností je to takové pochybné.

Grafiku vymenit za https://www.czc.cz/msi-radeon-rx-480-gaming-... , usetrene penize dat na chladic Fera3. Do bedny hodit alespon jeden vetrak - staci AC F12 Silent. Zdroj by stacil ve 450W verzi.

Ještě jsem ji upravil. Měla by být tišší.

To by slo, jeste vetrak do bedny. Originalni je jen vzadu na vydechu.

Ještě zkusím orodovat za ty originál Win. Pokud je nechcete, můžete rovnou použít aktivátor a poté upgradovat na Win 10 a vyjde Vás to nastejno, jen budete mít v peněžence o pár stovek navíc.

S výhodným softwarem mám zkušenosti. Kupoval jsem si u nich levnou sedmičku a vše bylo originální a legální. Ušetřil jsem přes 2 tisíce, takže si myslím, že je to v pohodě. Týpek z firmy mi to doporučil, měl od nich 2 legální licence Xpéček.

Mno, nevím, o legálnosti OEM SW, který instaluje člověk na jiný HW, než ke kterému byl zakoupen, si myslím své. Že to funguje ještě neznamená, že je to legální.

Podle Googlu to schválila EU, tak tomu budu věřit. Teď to neřeším, protože mám desítky instalovaný Microsoftem v notebooku.

Ano, vím. Jen licenci mám zakoupenou od MS, nikoliv od EU (mimochodem ten výnos EK bych chtěl vidět okomentovaný právníky).

Já těmhle věcem nerozumim. V nějakejch papírech, licencích a OEM se nevyznam. Když to funguje, je to levný a efektivní (a legální) tak to vemu a neřešim.

Pro domaci pouzivani je to jedno, ale ve firme bych s tim pripadne problemy resit nechtel.

Ve firmě je to horší. Ale to bych se zeptal programátora, softwaru nerozumim. Jen vim jaký HW je potřeba na co, ale instalace toho, legálnost a někdy i používání a nastavování... dejte mi pokoj

Jo, v pohodě. Supr.Jen ještě info k té grafice. Rozdíly mezi GTX 1060 a RX 480 jsou kolikrát obrovské. Vždy ta hra bude hratelná, ale jsou hry, kde má prostě 480 horší výsledky, než 1060, ale stejné je to i s NVIDIí, takže to si nevybereš.Já bych tu RX 480 vzal úplně s klidem. Jistota je, že ať vemeš jakou chceš, budeš spokojen. Ale 8G VRAM je lákavé, že

Spis bych tam dal pomalobezku jako AC F12 Silent (lepsi je, kdyz vetraky vic vzduchu z bedny berou nez davaji).