Kontrola pc sestavy

Zdravím, potřeboval bych prekontrolovat tuto sestavu. https://www.czc.cz/223202,223353,176898,1859... Popřípadě názor co by šlo vyměnit nebo řešit třeba levnější variantou (Ssd, chlazení), jestli je třeba ještě něco dokoupit nebo je to ok. Diky

Odpovědi na otázku

toho vodníka za tu cenu bych teda nechtěl

Zvážil bych výměnu ssd (nvme) za Samsung 960 EVO, případně Patriot Hellfire. Jen by asi nebylo od věci koupit i chladič ssd (cca 200 Kč).Osobně se mi nelíbí bedna, volil bych spíše prosklený fractal (define R5/S), případně be quiet!, ale toto je čistě subjektivní.A pokud jde opravdu o ušetření, zvážil bych i výměnu vodního chlazení cpu za noctuu. Odvede stejnou práci za poloviční cenu.Jinak mi tam chybí ventilátory na přívod/odvod vzduchu, podle možnosti bedny bych přidal 140/120 ventilátory Noctua (nepředpokládám, že u sestavy za 50k Kč budete řešit cenu ventilárotů, pokud ano, jsou použitelné Arcticy s PWM)

Díky za názor s skříní nejsem ještě pevně rozhodnut a původně jsem chtěl dávat noctua chladič dle testů je prý lepší vodník ale těžko říct co to byly za testy, jen jsem v rychlosti projel nějaké srovnání na ytb. Díky za tip určitě ještě projdu a uvážím. A ohledně té noctuny se mi zdá že už jste mi dokonce vy jednou navrhoval. A chladič ssd (m.2) je přímo na desce nevím zda dostačující pokud máte zkušenost?

Vodník je fajn jen ne tyhle hotovky.Pokud chladíš jen CPU nemá vodník smysl. Sám ho také mám ale i na grafice

Ale Patriot Hellfire je prakticky to samé jako Corsair MP500. Obo dva mají Phison a proto bych si ani jeden nekoupil.Noctuja na způsob D15 je zbytečná a U12 nemá tak vysokou přidanou hodnotu - stačí Scythe Ninja 4.Arcticy s PWM bych vzal verzi CO s lepšími ložisky. Akorát bude třeba provést samostatnou objednávku a počkat si až budou - já na ně už týden čekám.

No jo, ale MP500 nemá oproti 960 EVO SLC cache a TLC čipy. Ten disk tedy vydrží více přepisů a je výkonnější.

Corsair Force MP500- Phison PS5007-E7- Toshiba 15nm MLC- 698 TBW = což vychází u 480GB modelu asi na 1500 přepisůvychází relativně dobře, nebýt ceny: http://images.hardwarecanucks.com/image/akg/Storage/MP500/i... Patriot Hellfire:- Phison PS5007-E7- v recenzích identické Toshiba 15nm MLC jako u MP500- neuvádějí PE/TBW/DWPDU Hellfiru je otázka, jaké osadí čipy příště. Protože v budoucnu to můžou být nějaké Super Mega Ultra 3D, které mají latence stejně mizerné jako TLC - Patriot negarantuje životnost.

Bacha na grafiku. kupujes ten horsi model.ASUS GeForce GTX 1080 ROG STRIX-GTX1080-A8G-GAMING, 8GB GDDR5XPozna se podle A8G. Ty chces verzi bez A. Bacha na to, malem jsem ji taky koupil -)

Kdybys chtel jeste nejakou radu, tady je na to cely topic:http://forum.zive.cz/viewtopic.php

Takový procesor a jalovou grafiku... To je opravdu jak pejsem a kocicka -)) a ten case me rozstrelil uplne -))))

Ok dík proto jsem psal abych se takových chyb vyvaroval pokud možno co nejvíce, po práci se podívám na odlaz, díku dík

Ignoruj trolla z IP 62.154.223.---.

Nevím jak se jméném, ale titul "hloupý" máš oprávněně -))

Nechci nikoho urazit (až na pána níže snad jsem to pochopil správně pokud ne omlouvám se mu, ale konec roku myslím si že každý ne jen podnikatelé toho mají plné kecky a nechtějí řešit zbytečnosti když se slušně zeptají), ale koho teda poslechnout ohledně té grafiky? Nechci se pak bít do halvy kvůli komponentu který cenově tvoří 1/3 z celkové.

Grafika je OK. Co se týče Honzy a jeho komentáře k nvme - má pravdu v tom, že kdo ví, co časem bude Patriot osazovat za čipy, ale v současnou chvíli je patriot levnější než Corsair (přičemž se jedná de facto o stejný disk). Co jsem ale vyčetl z recenzí, tak Samsusng 960 EVO je o něco rychlejší než Patriot i Corsair.S chlazením měl taky Honza pravdu, stačí i levnější (přesto dostatečně kvalitní), aby procesor (i přetaktovaný) uchladil. Noctuy jsou pro milovníky ticha.Jinak chválím použití hlavy při sestavování - lze poznat z výběru Win, které lze použít později i na jiném pc. Dle mého názoru je sestava vyvážená a více než použitelná.

Díky moc všem a hlavně vám i z předešlého článku. Snad tu hlavu použiji správně i u finální verze. Nevím jestli všechno stihnu letos, začátkem dalšího roku dám vědět jak jsem spokojen. Všem vám přeji krásné svátky a šťastný nový rok