Kontrola PC sestavy z CZC (limit 80k, komplet se vším všudy) [Diskuze]

Zdravím,mám v plánu si tento rok (nebo další) pořídit konečně nějaké monstrum co bude dobře sloužit.Rád bych zkušenější poprosil o celkovou kontrolu kompatibility součástek.Rady, tipy, rád se o tom pobavím, nikam nespěchám jelikož to zatím nemám ani kam dát Velká neznámá je pro mě:- zdroj (zda stačí, zda není zbytečně moc)- chladič procesoru (zda není moc velký pro skříň)- celkově skříň (aby se to vše vlezlo)- dobré Air flow- a jelikož nebude mechanika, budu tam muset nějak dostat Windows a s tím nemám zkušenost (už jsem psal CZC jestli mi OS nainstalují nebo jak pokud si to od nich nechám složit)Sestava:https://www.czc.cz/7ut0534jvui4abfk0qc1dvqf6... Jestli nebudu schopen PC sestavit tak abych si s ním byl jistý, koupil bych již složené, ale u 1080Ti jsem se setkával pouze s vodním chlazením. Tomu bych se chtěl vyhnout. Nemám s ním zkušenosti a četl jsem že časem ztrácí na efektivitě. Sestavu si každopádně nechám nejspíš složit u CZC. Sám si do toho asi netroufnu.Předem říkám že uvedená sestava je můj finanční limit.Budu rád za jakékoliv doporučení které by cenu i třeba snížilo.Jsem tak trochu amatér, tak se i rád něco přiučím

Odpovědi na otázku

Zeptám se:Proč Windows 10 Pro? Budeš mít počítač v síťové doméně, nebo používat některé jeho funkce? Pokud jde jen o čím víc pruhů, tím víc Adidas, tak je to kravina a vyhozené peníze z okna.Má disk Seagate nějaký konkrétní důvod? Statisticky jsou nejporuchovější.Zdroj jsi přestřelil tak o 300W, pokud neplánuješ časem další grafiku do SLi.Plánuješ taktovat? Pokud ne, je Kčkový procesor vyhazování peněz, pokud ano, raději bych dal vodníka.

Trefil jsi mě, mám zlozvyk vyhazovat peníze...Ale beru to. Měním Pro za Home.Seagate jsem zvolil na základě sestavy někoho jiného. Pokud máš lepší návrh, sem s ním Další grafiku neplánuji, nad tím zdrojem popřemýšlím, ale tak nějak mám naučené že čím víc Wattů, tím líp.Taktovat nebudu. Někdo by mi to musel vysvětlit. Vodníkovi se chci vyhnout.Je i přesto nutné sahat po neKčkovém?

Pokud to nebudeš kupovat cca do měsíce, je zcela zbytečné to teď řešit. Do pár měsíců (max. půl roku) určitě nebude důvod kupovat GTX 1080 Ti, protože ji nahradí řada 2000, kde nejspíš GTX 2070 odvede stejnou nebo dokonce lepší službu za méně peněz. Bylo to tak skoro vždy:http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-980-Ti... http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-980-Ti... Dále tu bude AMD Ryzen 2, další procesory Intel (až s 8 jádry v mainstreamu), nové Z390 desky a spousta dalších věcí. Když teď něco vymyslíme a ty to pak za půl roku koupíš, bude to stejná blbost, jako kdybys tam teď měl třeba i7-7700K + GTX 980 Ti.

Wow, zní to logicky...Asi jsem to tak nějak tušil, že pokud k tomu teď není místo a prostředky nemá cenu se o to starat. Bude tolik nových komponentů.Asi jsem to jen chtěl s někým diskutovat, díky moc.

Asi to nebudete číst rád, ale přijďte se poradit, až opravdu budete PC kupovat. Protože za rok se může mnoho věcí změnit, tudíž optimální sestava z ledna 2018 může být v únoru 2019 již neaktuální. V roce 2018 se objeví Zen+, základní desky pro intel s chipsetem B350, možná i nějaké novinky z oblasti grafických karet...Pár poznámek k položkám v košíku. Ventilátory bych bral spíše Noctua, to samé chladič CPU. Zdroj klidně slabší, např. seasonic focus platinum 550W/650W, případně Corsair RMx v téže watáži. "Krabicové" windows jsou dobrá volba, jen za sebe můžu říci, že mi bohatě pro domácí použítí vystačí edice Home (mám na jednom stroji Win 10 Pro, na dalším Win 1 Home, rozdíl v domácích podmínkách opravdu nevidím). Skříň je OK, co se týče "airflow", osobně bych spíše vzal Fractal Design Define R6, ale každému se líbí něco jiného. Repráčky jsou "klasika", raději bych ale šel do Creativu Gigaworks T20. Zbytek sestavy je z mého pohledu OK.

Pěkné. Ale ať tak či onak, zjisti si, jestli nebudou RAMky mechanicky kolidovat s chladičem CPU. Ta grafika je nedostupná, takže budeš muset čekat či zvolit jinou. Mechaniku nezatracuj. Velmi ji oceníš v okamžiku, kdy ti klekne OS. Schválně, kolik z vás má doma nachystanou USB flešku pro obnovení systému? Jiné PC totiž jako na potvoru nebude zrovna po ruce. A při následných update Win 10, jak teď fungují, bych s tím počítal tak nějak automaticky. U výkonnější sestavy je vhodné koukat na účinnost zdroje, takže bych volil nějaký Gold.

Hlásím se - já mám USB s instalačkou W10 na klíčích a USB s jinými OS poházené po stole. Tvoji myšlenku chápu, ale pokud koupí W10 FPP, tak bude mít instalačku na USB aniž by ji vyráběl a mechanika mu bude stejně na nic.