Kontrola komponentů pro nové PC

Zdravím,může na to prosím někdo mrknout, zda to k sobě půjde a zda nelze poskládat stejný výkon za lepší peníze ? Díkyhttps://www.czc.cz/202403,178265,192287,1844... PS: Case, zdroj a grafiku zatím neřeším.K čemu bude PC převážně sloužit- Programování (náročne SDK)- Photoshop- Virtualizace (hodně moc)- Přehrávání videa 4K- KancelářDímy za váš čas...

Odpovědi na otázku

Ještě jsem zapoměl na rozhraní atd..Čip TMPQuad Chanel pamětiU.2M.2 (NVMe)32GB rama bios který všechno umí ;) a jde v něm všechno nastavit

Nevím co tím myslíte, ale ta sestava je děs.1) Super drahá deska, proč? "Z" deska pod netaktovací CPU, proč? To už si připlaťte za i7 6700K, tedy taktovací.2)DDR3 ram nejdou do desky. Nové procesory potřebují DDR4.3) NVMe jsou sice rychlé, ale brutálně se hřejí. Pokud nějaký chcete, dejme tomu, ale zatím to beru jako celkem drahou srandu, která valné většině uživatelů nepřinese za ten balík peněz navíc skoro nic, oproti běžnému ssd.4) Pokud to není sranda a chcete něco takového koupit, tak počkejte ještě chvíli co předvede Ryzen a nová generace od Intelu. Jsou za dveřmi.

DDR3 byl úklep, opravenohttps://www.czc.cz/202403,178265,184441,1787... taktovat vůbec nepotřebuji, potřebuji pracovat a tak je pro mě stabilita na prvním místě. Čekat nemůžu

Čekat nemůžete, ale máte tam hned 3 položky ze 4 které nejsou skladem. A dvě dokonce nemají ani datum dodání.PS pokud nechcete taktovat, tak je vám, s největší pravděpodobností, Z170 deska na nic a bude vám stačit H170. Ale to je můj názor. Kromě toho nějak nevím, co má co dělat stabilita PC s tím, když se chcete hrabat v biosu.

Nebudu to kupovat na CZC, kromě ssd který bude cca 4 ledna je všechno skladem.

Nevím. Sice nevím co přesně budete dělat (programování, ani fotoshop zrovna není to co mě láká a nějak extra to znám), ale nezdá se mě, že by to bylo třeba takto drahé. Odlehčenou verzi máte od mě máte dole, ale nenutím to, protože nevím jaké bude přesně zaměření. Jen myslím, že deska za 10tis prostě nic moc neřeší. Ta za 4tis odvede, podle mě stejnou službu. To samé výrazně levnější ram.

Pokud bych zůstal u tazatelova plánu, tak takto:https://www.czc.cz/178265,202403,177769,1876... Když se může čekat na disk do 2.1.2017, tak se na ram může do 29.12.2016 počkat také.

to klidně počkám, to je v pohodě, jinak opravdu nechci ořezaný bios ve formě H170

A co vám to přinese? Kromě toho mám pocit, že H170 mají ten samí bios jako Z170 jen není povolené taktování. Což stejně nechcete. Velký rozdíl tam nebude. Ale pokud na tom trváte, tak vemte:https://www.czc.cz/asus-z170-pro-gaming-inte... Prostě se mě nechce věřit, že by měla ta deska za 10tis nějakou extra výhodu pro vás, když tam nacpete netaktovací procesor. Je to dělané hlavně na overclocking. Posílená kaskáda atd.

Když máš více virtuálních strojů, které mají běžet současně, je dobré mít k dispozici také dostatek procesorů (jader), které jim můžeš přidělit. Ta frekvence ti může připadat nízká, ale procesor je dostatečně výkonný i na této frekvenci. Ja bych v tomto případě netrval na maximální frekvenci CPU a šel raději po počtu jader/vláken.

Proto jsem psal, že záleží co bude dělat. Tohle trochu musí vědět tazatel, co vlastně chce a požaduje. Nerad bych doporučil něco nevyhovujícího.Nějaké podněty tu padly, ale nechci na nic tlačit. Takže já jsem názor řekl, dle nejlepšího svědomí a teď záleží na tazateli, aby si to přebral a vybral dle svých požadavků.Pokud dělá něco náročného, tak přece musí být v okolí někdo známí, nebo v práci, kdo s tím má zkušenosti. Takže se vyptat spíše tam, co funguje a nefunguje na jejich práci, a pak, s jasnou představou, to dopilovat.

Souhlasím, tazatel si musí ujasnit své skutečné potřeby. Smekám před těmi, kteří mají tu trpělivost odpovídat na dotazy (pc sestavy) v této poradně, protože tady je to těžší o to, že mnoho tazatelů je třeba dotlačit k pochopení, že ve skutečnosti chtějí něco jiného, než co říkají, že chtějí.

Tak že spíše něco takového ?https://www.czc.cz/188523,190808,202403,1893...

Ano, ale lepší by byly Crucial Ballistix a nejlépe dvě SSD Ale pokud momentálně na druhé SSD nejsou finance, poslouží i obyčejné.Svou vizi jsem vám poskládal dole.

Do té desky bych osobně nešel, podívej se kolik má od vydání aktualizací BIOSu a skoro v každé se řeší stabilita. V support listu CPU jsem tebou vybraný procesor (Intel Xeon E5-2620v4) nenašel, to ale nemusí nic znamenat. Paměti bych si asi taky vybral spíš jiné než Kingston.

PS: Ten procesor je hodně na využití více vláken, ale má nízké takty, takže výkon na jádro bude nízký. Nezdá se mě, že by tu byl potřeba serverový procesor.

Proto jsem tady s prosíkem, fakt tomu zase tak nerozumím

Je to na piču.. Takže znovu.. a pořádně.. !

Radši se ani nepokoušejte. Něco vám poskládám, budget, předpokládám.Když už to má být na práci, zasloužilo by si to platformu X99 s šestijádrem. Dal bych tam desku MSI X99A SLI PLUS, nebo RAIDER. Pokud chcete taktovat, doporučuji procesor 5820K, pokud ne, vemte 6800K. Na taktování je lepší Haswell, proto tam je Haswell-E procesor Představoval bych si to ňáko takto:https://www.czc.cz/169149,158564,183540,1978... Pak doufám, že tedy máte nějaký kvalitní zdroj, grafiku a case.Procesor totiž nemá integrovanou, takže pokud zrovna nemáte grafiku, doporučoval bych koupit alespoň nějakou low-end.Třeba takovou, mohla by být i levnějšíhttps://www.czc.cz/gigabyte-r7-360-oc-2gb/17...

A možná by se vyplatilo koupit i nějaké HDD na zálohy.

Mínusákům přeji krásné moření se s programováním a photoshopem na platformě Z170!

Na hovno tak drahou sestavu. Nezlob se na mě, ale to tvé využití je víceméně low-power (snad krom té virtualizace), nepotřebuješ zkrátka tak výkonné PC. Bohatě by ti stačila nějaká průměrná deska, do toho i5-6500 a 2x8 GB DDR4. Co jako ku*va virtualizuješ tak důležitýho? Ovládání primárního okruhu Černobylu nebo co!?

Znám tyhle ultratýpky, co si koupí ultradrahou sestavu a pak na ní "dělaj" 7-8 let. Já tomuto přístupu neholduji. Radši za třetinu peněz nakoupím poměr cena/výkon a za 2,5-3 roky to celý obměním, než dřepět jako ropucha na x let starý sestavě, sice možná výkonné, ale technologicky již z pravěku.

Když má prachy, tak proč nechtít rychlý PC a nějaký ten komfort? Klidně by šel 5820K a X99 deska s 32GB RAM. Na virtualizaci je to dobré.