Kontrola hardwaru

Mám desku ASUS TUF GAMING B550M-PLUS (WI-FI) - AMD B550 a procesor AMD Ryzen 5 5600G,chladič SilentiumPC Fera 5. Dnes při startu PC hlási bios, že nejede větřák na CPU. Rozdělal jsem PC, žádnou závadu jsem nezjistil,větřák se opět rozjel. Ale teď mám docela strach, co když se sám vypne za chodu počítače.Jde někde nastavit, aby PC na toto nějak reagoval? Nějaká hláška, či vypnutí?Děkuji

Odpovědi na otázku

To se nastavuje v BIOSu, u tvojí desky je to v menu Monitor. Jestli nemáš manuál po ruce, tak si ho tady stáhni, je to strana 37.https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/misc/Manual/PRIM...

Ale jak v tom monitoru nastavím, že při určité teplotě se PC vypne? A jakou teplotu nastavit?

Buď v klidu, počítač neshoří. I kdyby došlo k zastavení chladiče, tak počítač se při přehřátí zasekne nebo vypne.

A v čem máš problém?Netočí se větrák?Nebo prostě jen blbne detekce otáček?

Větrák se netočil, teď se točí. Jde mně o to, jak nastavit vypnutí PC při vysoké teplotě.

Můžeš bejt v klidu, PC se vypne samo.Pokud nevěříš větráku, tak prostě kup novej 120mm větrák a vyměň ho.

Počítač má ochranu, buď v klidu. Ale spíš bych řešil ten větrák. Pokud je mechanicky v pořádku, to znamená, že jde zcela volně otáčet a nelezou ti do něj nějaké dráty, tak je problém spíš v desce. Ventilátor se jen tak nemůže rozhodnout neotáčet.