» Poradna » Programy

Kontingenční tabulka - neslučuje stejná jména

Dobrý den, potřebovala bych radu s kontingenční tabulkou. Mám na několika listech jména zaměstnanců a jejich výkon (každý list je jeden den). Když vytvořím kontingenční tabulku, aby mi vypsala výkon u každého zaměstnance za celý týden, tak mi to vypíše, ale některá jména tam jsou víckrát (ve dvou řádcích), data se nesloučí do jednoho řádku. Dělá se to jen u některých zaměstnanců a jen na některých listech (ale u každého třeba na jiném listu).Prosím o radu, pročetla jsem už několik návodů, ale radu nikde nenacházím.Děkuji

Odpovědi na otázku

Jsou to opravdu stejná jména? Sedí diakritika? Není u některých jmen mezera na konci/začátku/uprostřed navíc?

Diakritika je správná, mezery jsem upravila a už to vypadá, že to funguje, děkuji . Nedá se to ale nějak nastavit (nějaký formát buňky) aby případně mezery nevadily?Každopádně ale děkuji, tušila jsem, že to bude něco jednoduchého

Formát buňky nevim, ale funkce PROČISTIT (v anglické verzi tušim trim) odstraní nadbytečné mezery. I když názvem trim si nejsem jistej v programovacích jazycích odstraňuje zpravidla mezery na konci a začátku řetězce.

Děkuji

Pokud se ti jména zaměstnanců objevují na několika listech, pak je databáze (byť v jen Excelu) špatně navržena. Námět ke studiu: normalizace databáze.

Ne na každém listu, v kontingenční tabulce se jméno objeví ve dvou řádcích. Ale bylo to těmi mezerami za jménem.