» Poradna » Windows (a jiné OS)

Kontextová nabídka

Ahoj. Už se to tady řešilo, ale nic z toho nepomohlo. Stává se mi že u Windows 8.1 se nějakým zázrakem něco pokazí a potom když kliknu pravou myší na ikonu, nebo soubor trvá až 10 vteřin než se otevře toto kontextové menu. Stává se že toto platí i u složek, tentokrát pouze ikony a soubory.Zná prosím někdo důvod a jak to opravit? Už se mi nechce pokaždé obnovovat celý systém. Připomínám že to nejspíš není tím že by načítal CD nebo DVD, nic takovýho. Nabídka je vždy stejná i po obnově systému.Díky

Odpovědi na otázku

Do kontextové nabídky se ti integruje aplikace (malware?), která to pak celé zdržuje.Kontextová nabídka je dynamická na základě typu objektu, na který klikáš. Z registrů se pak vytáhnou všechny aplikace, které jsou integrovány, načtou se jejich knihovny, pokud je integrace formou shell extension a ne přímo záznamu v registrech a pak se teprve nabídka zobrazí.Zavzpomínej, co jsi instaloval od doby, kdy to ještě fungovalo.Stahni si aplikaci, která umožňuje editaci kontextové nabídky a podívej se, co tam skutečně potřebuješ.Pokud instaluješ nějakou aplikaci, neodklikávej tupě všechno, ale přemýšlej, zda integraci do kontextové nabídky opravdu potřebuješ.

Používám kontext. nabídku vydatně a mám tam přidaných položek požehnaně, ale zpomalení je pouze mírné. Doporučuji nainstalovat výbornou aplikaci "FileMenuTools"

Tak systém vrácen ze zálohy (provádím minimálně jednou za měsíc). Jak jsem psal, tyto rady k řešení nevedou. Mám pocit že se toto stane po spuštění možná i starší 32BIT aplikace. Snažím se to vystopovat, ale nějak jsem to propás. Pouštím i aplikace které není třeba instalovat.Po aktualizaci systému, provedena nová záloha. Snad to chvilku vydží, otravuje mi to život.

A proveril jsi vsechny SW, ktere se v menu objevuji?

Tak jsem se k tomuto problému zase vrátil a zjistil jsem že jak se tady už někde psalo, po instalaci a použití programu CCleaner v.4.19 je to pokažený, možná novější verze už to nezpůsobuje, to ale už nebudu testovat. Následovalo obnova celého disku.

jasne kdo iny ale ked sa ta opytam kolko možnosti maš zatrhnute k čisteniu a čo to vičisti tak nevieš ale navyne je CClener a nie ten čo všetko bez uvahy zaškrkal že? Vždy som tvrdil že CC neni pre Lamy a znova sa to potvrdilo

No s touto utilitkou jsem pracoval už dříve, nepovažuji se za "lamu". S výpočetní technikou jsem začínal před asi 20. lety, možná ještě dřív, tenkrát se muselo vše zadávat na řádku, tak nějaký neúměrný kecy moc rád nemám, obzvlášť když nikdo "neví". Samozřejmě jsem si vybral co kde vyčistit a myslím že toho bylo míň než co je defaultně nastaveno (a to by nemělo ublížit). Nevím a myslím že to tady nikdo neví co zapříčiní víše zmiňovaný problém. Jak jsem se už zmínil stane se to nejspíš i při spuštění nějaké starší aplikace.

Prověř disk na vadný sektory nebo disk defragmentuj.