» Poradna » Mobily

Kontakty v telefonu

Zdravím,nedávno jsem koupil telefon Xiaomi Redmi 4a a chtěl jsem do něj přidat kontakty ze starého sony xperia c1505 výměnou sim karet, ale Xiaomi podporuje pouze menší verzi sim karty , ale ve starém telefonu byla pouze "stará verze" sim karty, jejíž velikost se nedá měnit, narozdíl od nových sim karet. Je nějaká zaručená možnost, jak ty kontakty přenést do nového telefonu ?Děkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

Pokud se Ti jedná o telefonní kontakty uložené na SIM kartě, požádej svého telefonního operátora, který Ti stejně tu SIMku bude měnit, ať Ti kontakty přetáhne. Většinou to udělají bez keců zadarmo.

Děkuji za odpověď

Bože kriste, to je dotaz. Co třeba použít sync Googlu, nebo nějaký SW jako je SnapPea ? Nevěřil bych, že ještě někdo používá přenos přes SIM

Pouze dodam ze jiz mame rok 2017, kontakty se na SIM uz opravdu neukladaji. V novem telefonu doporucuji zvolit jako vychozi uloziste Google ucet a veskere kontakty tam presunout. Pri vymene telefonu se kontakty opet stahnou po prihlaseni k dannemu uctu ;)

Ve starém mobilu přenést kontakty ze SIM do telefonu - do starého mobilu vložit novou SIM (malá tam jde) a kontakty na ni přenést.Jiná možnost je přez počítač (ze starého do PC a z PC do nového).Nebo se dá použít Bluetooth ("Blů-tů").

Zbytečně složité. Buď to pošlete přes Bluetooth, nebo:Na http://www.fjsoft.at/en/ si stáhněte do PC MyPhoneExplorer, který umí dnes již i Android telefony.Poté si na oba telefony nainstalujte https://play.google.com/store/apps/details . Až to bude, připojte první telefon, kontakty zálohujte do PC, poté připojte druhý telefon a kontakty z PC zkopírujete do nového telefonu.Práce tak na 5 minut.Jinak určitě doporučuji zálohovat na google účet, protože kontakty pak budete mít přístupné jak na internetu https://contacts.google.com/, tak i případně v nových zařízeních.

Jak můžu přenést kontakty do nového telefonu