» Poradna » Web a internet

Kontakty google

Ahoj, koupil sem novej mobil. Přihlásím se na účet Google a vše se synchronizuje. Jen u kontaktů je stále ikonka těch dvou šipek a kontakty nikde. Poradí někdo prosím jak je tam dostat?

Odpovědi na otázku

Máš nastaveno v Kontakty > Nastavení > Zobrazované Kontakty, aby se ti zobrazovaly kontakty z username@gmail.com?

Ano, prostě se to nechce synchronizovat

Zkoušel jsi to spustit ručně? Popř. restart telefonu?

Restart jo a synchronizaci vypnul a zapnul. Vše šlo znova jen kontakty ne

?

A opravdu máš kontakty ukládané v paměti google a ne telefon? Dost telefonů má defaultně nastaveno ukládání kontaktů jen do paměti telefonu bez synchronizace s Google.

Jak psal JackBrno, měl jsi v minulém telefonu určitě nastaveno, aby se kontakty synchronizovaly do Google? Včera mne to taky napadlo se tě zeptat, ale říkal jsem si, že když tam jsou u položky "Kontakty" ty šipky, tak že spíš jde o nějakou chybu synchronizace. Pokud jsi tu synchronizaci tedy zapnutou neměl a máš ještě ten starý mobil, tak jej zapni a vyexportuj si na SD kartu kontakty do souboru .vcf. Ten pak přesuň do nového mobilu a načti jej. A zapni si synchronizaci do Google.PS: já na Google nespoléhám a soubor kontakty.vcf si čas od času vyexportuji jako zálohu, kdyby něco.

Ještě mě napadlo, že pokud jsi si jistý, že jsi tu synchronizaci měl zapnutou, tak to zkus v jíném mobilu, jestli to bude fungovat.

Pokud nejsou kontakty v účtu, přihlas se tam se starým mobilem a spusť synchronizaci kontaktů. Pak by měly "naskákat" do nového.