Konica minolta 1690 - stírá se toner

Zdravím.Mám problém.Začal jsem při černobílém tisku pozorovat že toner není tak úplně zafixován.Při tření papíru dochází k rozmazání.Při barevném tisku je vše OK( zažehlení toneru projde 4x). Podotýkám že jsem instaloval repasi toneru , zkoušel jsem i jinou repasi a výsledek stejný.Změna papíru také nepomáhá.Tiskárna má najeto cca 5.000 ks výtisků,což není moc.Samozřejmě po záruce - v rámci záruky měněna zobrazovací jednotka. Může smazávání toneru způsobovat repase? Odpověď firmy co dělal repasi je že je vadná fixační jednotka. Má někdo podobné zkušenosti jak provést diagnostiku?

Odpovědi na otázku

I při barevném tisku se "zažehluje" jen jednou. Takže pokud se stírá jen černý toner, tak bych hledal problém v první řadě tam.Můžeš zkusit v ovladači nastavit jiný typ papíru (silný, štítky...). V těchto případech tiskárny většinou upraví teplotu fixace, nebo v některých případech rychlost průchodu papíru přes fixační jednotku.

No při volbě silný karton je to lepší,ale úplně problém nezmizel.Samozřejmě je tisk značně zpomalen .Myslel jsem že když je tiskárna 4průchudová tak že jednotlivé barvy vždy fixují.

Ne, probíhá to tak, že se jednotlivé barvy nanesou postupně na přenosový pás a až jejich soutisk se naráz přenese na papír a následně se provede fixace.

Hmm,takže to vypadá že problém bude v toneru. No uvidíme co ještě vymyslím. Jen se mi zdá divné že jsem nikde na netu nenarazil na problém ostatních.Nemyslím si že by i ostatní používali pouze origu tonery.Navíc renovace byla od firmy Ecotoner - tvrdí že je shodná s originální.

zapékací jednotka netopí jak by měla. Takže servis a nechat zkontrolovat.

Hmm,tak to je radost.Tři měsíce po záruce.Servis být nemusí,asi stačí vzít 2.000,-kč a koupit novou.

Za 2 litry to zase bude křáp. Laskavě si kup něco pořádného, ale ten pokladní blok si stejně nech, zrovna jsem viděl jak do reklamace letěl laser za 6,5 litru. Pracoval týden.

Noo, dva litry stojí ta fixační jednotka. Já jí mám i s duplexem,takže zkusím nějak opravit.Původně stála kolem 9tkč.

Škoda, že jsi nedokoupil záruku 3 + 3 nyní by ti najisto dali nový model v podobné ceně nebo kompletní fungl nové vnitřnosti pokud by se oprava nevyplatila jakože ne.

Kdybych tam nacpal origo toner asi bych to ještě vyreklamoval.Kdybych měl samolepky od origo toneru nalepené na záručním listě byla by záruka 3 roky.Ale tu nálepku neměl ani nový toner - origo. Pokud koupím origo,stejně mě tiskárna práskne co tam bylo předtím.