» Poradna » Programy

Konica Minolta 1680MF - divný zvuk, nefunkční,prosím o pomoc.

Dobrý den, prosím o radu, máme doma multifunkční laserovou tiskárnu Konica Minolta 1680MF, asi před 14 dny jsem normálně tiskla pouhé 2 stránky A4, vytiskla se 1 stránka a pak začla tiskárna vrčet, ale strašně nahlas. Papír tam je, dneska jsem se dívala, zda není něco namotaného uvnitř, není. Zkoušela jsem ji lehce profouknout, nic nepomáhá. Na displeji mi to nehlásí žádnou chybovou hlášku. Prostě ji zapnu a ona okamžitě spustí randál a to takový, že ji musím vypnout, aby na mě nenaběhli sousedi. Netuším co se stalo. Nyní pro změnu potřebuji scanovat, ale ona jakmile začne vrčet, tak jakoby byla celá zaseklá, nic nereaguje...Do té doby běžela bez sebemenších problémů.

Mohu se ještě pokusit svépomocí uvést ji nějak do chodu? Nenapadá Vás, co by to mohlo být? Děkuji za odpovědi a rady.

Odpovědi na otázku

Vytáhnout cartridge, zkusit protočit kolečka, dát nazpět. Může být vadná cartridge, u které klade mechanismus velký odpor.

koupím, pokud je ještě aktualní