» Poradna » Mobily

Konflikt Wifi vs. Bluetooth

Zdravím,dnes jsem si koupil BT sluchátka, tak že je vyzkouším. Jen se problém ihned dostavil. Internet se po připojení k zařízení zpomalil. Jen abych to přirovnal, bez sluchátek video na yt běží 1080p bez problémů, sekání apod a po připojení sluchátek se video seká i na 144p. Dal bych sem přesné hodnoty rychlosti, ale ty se tváří v normálu tj. Download 30Mbps, ping 14ms, download 6Mbps...Na internetu jsem se dočetl něco o konfliktu frekvencí. Tudíž se chci zeptat co s tím. Hádám, že reklamace nepomůže, protože to takhle bude u všech, že?Takže co bych měl s tím udělat? Záleží zda se mám hrabat v tom routeru nebo je i nějaká jiná cesta.Díky za všechny odpovědi

Odpovědi na otázku

změna kanálu wifi nepomohla?

To jsem právě zatim nedělal. Navíc musim ještě zjistit, zda starší zařízení v domácnosti podporují tuhle frekvenci wifi... Tak jsem se mezitim zeptal, zda není ještě nějaké řešení.

zmena kanalu napr. z 1 na 6 a ty myslis zmenu frekvencie z 2.4 na 5

Tipujem, že si kúpil bluetooth s veľkým dosahom.

Dosah jsem primárně neřešil, přeci jen to jsou špunty, které budu používat hlavně u mobilu. Takže jsem až teď zjistil, ze mají dosah 10m... U dalekodosahových sluchátek je s timhle problém?

Reklamace nepomůže, ale pomohlo by používat WiFi 5GHz.

+1

To jsem víceméně tušil, že nepomůže... S tou wifi to beru jako posledni možnost, nejdriv zjistit, zda všechna zařízení doma podporují tu frekvenci

To nejspíš nebudou, ale to zase tolik nevadí. Mělo by stačit, aby 5GHz podporovalo to zařízení, ke kterému máš současně připojena sluchátka. Předpokládám, že to zpomalení internetu se projevuje hlavně na něm?

Jen a pouze na něm. Na ničem jiném jsem zpomalení nezpozoroval.

BT od verze tusim 3.0 dokaze kolaborovat s WiFi (zjednodusene: 2 BT zarizeni potrebuji rychle prenest vetsi mnozstvi dat, tak si reknou "potmi hop na wifi" a pokracuji na WLAN. K tomu je potreba v pocitaci funkcni spoluprace WiFI a BT ovladacu. A to byva kamen urazu.Zkus v nastaveni BT vypnout WiFi collaboration. MOZNA to pomuze.MP

Chápu, jak to myslíš. Ty sluchátka budu používat převážně na mobilu, což mi tohle právě moc nepomůže. Ale zkusím se na to podívat i na PC, zda tohle pomuze alespoň na něm

WiFi i Blutooth sice sdílejí stejné pásmo 2,4 GHz, ale u většiny zařízení jaksi dokáží tyto technologie žít vedle sebe a nerušit se. Ale když se sejdou nevhodně navržená zařízení, zarušené prostředí či jiné okolnosti, tak se WiFi i Bluetooth mohou rušit. Osobně mám špatnou zkušenost s tablety Lenovo, které nešlo provozovat s bluetooth myší a současně být na WiFi, ale jinde problém nemám. Jestli můžete, tak sluchátka vraťte a vyberte jiná. Jestli jste je kupoval přes internet či jiný prostředek nebo dálkové komunikace nebo mimo prodejnu, tak můžete zboží vrátit do 14 dnů. Hrabat se v routeru možná může pomoct, ale je to jen dočasné řešení než se připojíte na jinou, třeba veřejnou WiFi, kde už se hrabat v routeru nebudete moct.