» Poradna » Počítačové sítě

Konflikt vzdálené plochy RDP, host vs klient VirtualBoxu

Mám následující problém. Na počítači s Win 7 je nainstalován VirtualBox a v něm jsou spuštěné XP. Při pokusu o připojení na vzdálenou plochu hostitelského počítače skončím vždy na vzdálené ploše klienta. Oba stroje mají pevnou adresu a na vzdálenou plochu se připojuji přes porty nastavené na routeru v NATu. Tj. na hosta jdu přes nějakou vnější IP adresu xxx.xxx.xxx.xxx:1600 a na klienta přes xxx.xxx.xxx.xxx:1605. V NATu pak mám přesměrování na porty 3389 pro hosta na 10.0.0.1 a na klienta na 10.0.0.3. Na obou strojích je nainstalován MS Essentials Antivirus a na obou počítačích je standardní MS Firewall (ten jsem zkoušel vypnout, nepomohlo). Připojuji se přes ADSL modem O2, každopádně i ve vnitřní síti (tedy bez NATu, z počítače s IP 10.0.0.5) při pokusu o připojení na vzdálenou plochu 10.0.0.1 skončím na vzdálené ploše 10.0.0.3. Když však přistupuji na hosta přes průzkumníka \\10.0.0.1 tak skončím správně na hostovi a nikoli na klientovi. Zlobí jen to připojení na vzdálenou plochu.

Odpovědi na otázku

Zkuste na hostovi použít jiný port terminal serveru:HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\TerminalServer\WinStations\RDP-Tcp\PortNumberJe to jen takový rychlý nápad, jak problém obejít..