» Poradna » Počítačové sítě

Konfigurace routeru

Dobrý den,potřeboval bych poradit s nastavením routeru pro sdílení internetu.Internet potřebuji připojit ke stroji s vnitřní sítí se statickou IP. Když na routeru nastavím Automatické získání IP na vstupu a statické na výstupu tak sice router z obou stran můžu pingnout ale internet se mi nenasdílí. Kde dělám chybu?Děkuji za odpověďVojta

Odpovědi na otázku

Tak základem je, aby v celé vnitřní síti byl použit shodný síťový rozsah a žádné dvě zařízení neměla stejnou IP. Ale není vůbec jasné, jak to máš zapojené. Takže budeš muset upřesnit schéma zapojení sítě.

privod internetu mas co? Ake ma IP adresy? Router, ktory chces pripojit ma ake IP adresy? Co musi mat pevnu IP, router alebo pocitac? Ked pripojis pocitac bez routra na privod internetu, tak ide internet automaticky?

Ten stroj na vnitřní síti se statickou IP musíš přenastavit. Musíš mu přidat výchozí bránu (gateway) a zadat tam statickou IP toho routeru na vnitřní síti. Pravděpodobně stejně nastavit i DNS server. Pak by ti to mohlo začít fungovat.

Kdybys popsal pořádně, o co ti jde, tak ti někdo třeba poradí.Zásadní otázka je, jestli je vůbec potřeba wifi-router a nestačil by třeba access point, jehož porty by fungovaly jako switch a nebylo by potřeba měnit konfiguraci počítače. Dále je potřeba se pobavit o případných kolizích IP-adres mezu routerem/access pointem a sítí a mezi LAN a WAN routeru