Konfigurace RAM

Jak byste řešili tento problém s přihlédnutím k pozdější instalaci Vist a dalších OS:
Deska Gigabyte GA 8I945P Pro, paměť max. 4 GB/ 667 MHz. K dispozici mám paměti A-Data 2x 1024MB/800MHz a 2x 512MB/533MHz. Jsou dvě možnosti:
1. ponechat jen 2GB paměti v DualChanel, bude využito 667MHz.
2. Instalovat všechny, vždy stejné do stejně barevných slotů, rychlost bude sice 533MHz, ale kapacita 3GB.

Odpovědi na otázku

-Protože chipsety Intel jsou asynchronní Lze je provozovat paměť i na vyšší frekvenci než FSB
-možnosti 1 a 2 máte ověřené , tedy jste si jist že ty paměti budou vůbec v té desce běžet? tedy jestli jsou kompatibilní .

Nechci přetaktovávat ani CPU, ani paměti. CPU je Intel P4 630/800MHz. PC dosud běžel s pamětí 2x 512MB/533MHz DualChanel - jsou tedy kompatibilní, nejsem si právě jist s kombinací pamětí dle bodu 2.

PC dosud běžel s pamětí 2x 512MB/533MHz DualChanel - jsou tedy kompatibilní to není správný závěr , to není samo o sobě jistotou že s 2x 1024MB/800MHz pojede nebo že pojede se všemi