» Poradna » Windows (a jiné OS)

Konfigurace pri spousteni PC

Čau mam další problémInstalovala se mi aktualizace na internet explorer cca 2-3 hodiny a nikam to nevedlo (po reinstalaci win7), tak jsem dal ukoncit instalaci a restartoval PC natvrdo, ovsem pri startu PC se ukaze veta: "Selhání konfigurace aktualizací systému Windows. Vracení změn. Nevypínejte počítač."Zkousel jsem nabootovat CD s win7 a zkusit dat opravu ale nepomohloNejake rady co by mohlo pomoci?

Odpovědi na otázku

A co F8 poslední známá konfigurace nejde?

NejdeZkousel jsem jestli to pujde zpustit v safe modu a mrknout na nejaky tutorialy, ale kdyz dam moznost safe modu, tak nastava stejny problem popsan vyse :/

Prečo ľudia nemávajú zálohy? Nepochopím. Pritom záložné koleso u auta má každý. Opravu myslíš príkaz sfc? Optimálne by bolo nainštalovať W7 1/2018, updateovať, nainštalovať čo chceš mať, nastaviť podľa seba a ZÁLOHOVAŤ (najlepšie pravidelne). Potom Ti môže byť ukradnuté takmer aj vírusy (neprehliadnuť slovo takmer). F8 pred bootom nepomáha ("posledná funkčná konfigurácia")?

Právě že jde tady o ty updaty, win7 si normálně naistaluju na svůj SSD disk a pak dávám vyhledat aktualizace a následně nainstalovat, ale asi 153. aktualizace týkající se Internetu Exploreru se prostě sekne a další hodiny a hodiny se nic neděje

Tak pri aktualizácii na budúce tú aktualizáciu nepovoľ

Nejde ani obnovení systému před tou aktualizaci.

momentálně jsem udělal reinstal win7, jestli chyba nastane opět, zkusím radu, díky

Čo Ťa vedie k vyhľadávaniu akutualizácii? Win sa predsa aktualizuje sám. Nezabudni v ďalšom kroku tú akualizáciu zakázať

zkouším tedy ještě nainstalovat tu aktualizaci IE 11 zvlášť tak snad něco pomůže

Osvědčilo se mi nainstalovat W7 SP1, zakázat automatické aktualizace. Následně ručně nainstalovat (v tomto pořadí) KB3020369, KB3125574 (=neoficielní SP2), KB3177467 (=oprava automatických aktualizací), KB3172605 , KB3179573, KB3185278 a poslední měsíční rollup KB4471318. Pak už zase automatické aktualizace můžeš zapnout. Zmiňované KB nosím na flashdisku, před instalací je ale kopíruji na disk, protože z flashdisku nejdou instalovat.Co si vzpomínám, bez tohoto postupu bylo potřeba nechat počítač chroustat aktualizace přes noc, pomalé počítače i 24 hodin a ne ho zbrkle po pár hodinách restartovat.Odkazy na stažení KB najdeš tady ve čtvrtém odstavci: https://it.cestuji.info/externi-odkazy.php

W7 1/2018 nepoužívaš?

Já ano, jen ti nedočkavci při použití považují trochu delší trvání instalace za zamrznutí a skrečují to. Neuvědomují si, že během instalace proběhne i cca 140 aktualizací, které jsou do instalačky zakomponovány. Mnohokrát jsem Win7 1/2018 použil a vždy s naprostým úspěchem a bez zádrhelů následných pár aktualizací, které instalačka neobsahuje.

Pokud bys napsal cca 20 - 30 hodin, tak to s omezením beru. Ale 2 - 3 hodiny je žalostně málo po čisté instalaci Win7. A vůbec, podle čeho usuzuješ, že nikam to nevedlo? Vracení změn netřeba přerušovat, mohou trvat i celý den. A rada - nová instalace a klídek a nechat tomu čas. Ach jo ti nedočkavci...