» Poradna » Programy

KONEČNĚ 16 MEGABIT od O2

Telefonica O2 od 1. 9. 2008 připravuje pro nové zákazníky tuto akční nabídku:

O2 Internet ADSL 8 Mb/512 za cenu 2 Mb/s:

* samostatně za 475 Kč vč. DPH (399 Kč bez DPH)
* ve výhodných balíčcích služeb (O2 Duo, O2 Duo Mobil, O2 Trio)

O2 Internet ADSL 16 Mb/768:

* samostatně za 832 Kč s DPH (699 bez DPH)
* ve výhodných balíčcích služeb (O2 Duo, O2 Duo Mobil, O2 Trio)

Odpovědi na otázku

A s jakou agregaci?

Stale stejnou 1:50
Ale jelikoz je na adsl agragace dobre udelana, tak se neprojevuje. To neni jako nekde jinde, kde mas agregaci 1:8 a jede ti to pomalu.

A datovy limity a FUP porad jsou, nebo uz to zrusili?

Ty zrušily v dubnu.

Fujtajxl, degraduju čtením internetových diskuzí.

nedegraduješ - degeneruješ
ale nic si z toho nedělej - stačí nějaký "příspěvek" od M1, a zjistíš, že už sem nemá vůbec význam lézt.

Degenerací bych to ještě nenazýval, ta degradace (pokles) se mi v tomto případě líbí víc.

Šak sem nelez strupe

Agregace se samozrejme projevuje: Linka s nominalni rychlosti "2048/128kbps" jede v praxi cca 1800/90kbps. Shodneme se myslim na tom, ze rezii to nebude. :o)) Rychlost je konstantni, protoze je agregovano hodne uzivatelu. Pokud to bude 8:1 mezi skutecne 8 uzivateli, bude to logicky vypadat jinak. 1:50 taky nedelaji na padesaticlennych skupinach...

O2 - no ďakujem pekne.

Ja bych radsi bral pripojeni 8/8. Ty uploady jsou vazne smesny.

Tj, ale na Adsl je rychly upload nemozny. Maximalne je nejak 3.5Mbit, a to jen pri pouziti standartu, ktery se temer nikde nepouziva. Bezne je maximalni upload 1Mbit.

A mate pravdu ty uploady jsou smesny 512Kbit a 768Kbit. Ale i tak jsou mnohem lepsi nez ty stavajici 128Kbit a 256Kbit (predpokladam ze varianty 2M a 4M jsou dnes nejrozsirenejsi.

Jenže taktně mlčí o tom, jak daleko od ústředny se to dostane. Mezi lidmi věci znalými se hovoří o max. 1 200 m. Takže si nedělejte příliš velké chutě.

Ted myslis upload nebo download?
Protoze upload jede v nizsich frekvencich (a u nizsich frekvenci je nizsi utlum vzhledem ke vzdalenosti) takze ten nema problemu dosahnout plne rychlosti 1Mbit, ikdyz jses dost daleko a download jede max 2 Mbity.

A s tim downloadem mas pravdu, tech 16Mbit bude asi tak do tech 1200 m v nekterych pripadech mozna az do 2km, ale dal asi fakt ne.

No, konkrétní zkušenost: připojení 5,5 - 6 km od ústředny, velká část vedení vzduchem (kabel), hory -> některé kabelové páry s nějakým poškozením, jiné OK. Rychlost 800 - 900 kbit/s (velmi výjimečně těch 900) DOWN, cca 100 kbit/s UP. Objednáno ADSL 2M s tím, že tam pojede, kolik pojede. Pokud jde o ty dobré výkony, tak bych to viděl spíš blíže ústředně.

16M VOLNÝ Internet

Rychlost: 16 384/768 kb/s
Datový limit: bez limitu
Dostupnost: celá ČR

za 669,- s DPH uz od pondeli 18.9.2008 :) hehe :) O2 spi

Jako vtip dobrý.

v cem jaky vtip je dobry ?

v usetreni penez za 16Mbps linku ? (stejne se nevyuzije na 100% - pocitam realnou rychlost 900KB/sek - 1,2MB/sek a to pri agregaci 1:40 ?

Ta dostupnost. On má snad Volný svou vlastní optickou síť? Po metalice celá ČR ani náhodou!

ano, ma vlastni sit, pry pokryva 40% uzemi CR.

ale take nabizi 16 Mbps na linkach O2 - coz je muj pripad a mam u nej 4Mpbs a od 1.zari prejdu na 8Mbps za 400,- neco Kč

Navic moje linka podporuje pouze 8Mbps takze 16M je pro me zcela nerealny a nemozny coz je skoda

husty a je moznost zapojit router a pripojit na to vice pocitacu ? nevadilo by to volnemu?