» Poradna » Windows (a jiné OS)

Konečná verze Windows 7, případně Windows XP, se všemi dostupnými aktualizacemi

Dobrý den, chtěl bych poprosit o poslední instalační soubory Windovs 7 a Windows XP (pokud jsou), kde jsou implementovány všechny dostupné poslední aktualizace (vyjma třeba těch zbytečných, např. telemetrických).Podpora W7 skončila, ale občas se mně dostane do ruky počítač, kde W10 nejdou nainstalovat (nedostatek paměti). V tom případě, přes známé nedostatky je potřeba nainstalovat alespoň konečnou verzi starého operačního systému, se všemi dostupnými aktulizacemi. Děkuji

Odpovědi na otázku

Hledej. Jestli tohle nezvládneš sám, do tvých rukou by vlastní počítač nikdo svěřovat neměl.

Zde je možné stáhnout "konečnou verzi Windows 7" https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... ...stačí jen zadat licenční klíč a ISO Win 7 bude za chvilku v tvém PC..

Hledej a bude nalezeno! https://web.tobynet.eu/obsah/reinstall/windows7.phpWinXp si instalačku "udělej" návodů je plno.

Pokud na pocitac nelze z duvodu nedostatku pameti nainstalvoat OS, bude HW pravdepodobne tak zastaraly ze si nic jineho nez odvoz do zberneho dvora nezaslouzi Opravdu nema cenu reinkarnovat vsechny pocitace

Prosím Vás,to, že počítač nestačí na internet neznamená, že nebude sloužit na chalupě na Office.

Na chalupe nepotrebuju Office, tam mam jinou zabavu Ale to nic nemeni na faktu ze pouzivat zastaraly hardware je "za trest" je to pomale, jeste funkcni zastarale verze SW prestavaji byt kompatibilni s verzemi aktualnimi... A taky dost casto to ma prisernou spotrebu elektriny, takze novejsi stroj udela vice prace rychleji a za mene penez. Opravdu nema cenu to bastlit za kazdou cenu.

Já třeba na chalupě Office potřebuju, když něco dělám do práce. Samozřejmě, že počítač s 512 MB RAM nepoužívám na internet. Internet na chalupě nakonec nepotřebuju. Jezdím tam, abych si od toho odpočinul. Když už internet potřebuju na práci, tak si přivezu pracovní notebook a připojím se přes USB LTE modem.

No kdyz vas bavi pouzivat takovehle mucidlo... Smysl to ale opravdu nedava, at to okecavate jak chcete.Cokoliv co nema SSD je dnes absolutne nepouzitelne, byt i na ten hloupy zastaraly Office.

Nechápu, proč je cokoliv bez SSD nepoužitelné. Počítač z kterého píšu má HDD 7200 rpm. (Dell Vostro 3350). Na kancelářské využití to bohatě stačí. Po rozšíření RAM z 3 GB na 8 GB jde o celkem schopný stroj. Jediné co mě nutí k výměně HDD za SSD je selhání HDD.PS: Souhlasím, že klasické HDD 5400 rpm. na W7 a novějších není nic moc.

Protoze i 7200 disk je proste porad pomaly a casem diky fragmentaci FS se to zhorsuje.Vsude kde to slo jsem osadil alespon 256GB SSD, kde byla moznost sly rychle NVME disky. Do notebooku plotnove disky ani omylem.Plotnove disky s dostatecnou kapacitou nastehoval do NASu, ke kteremu vsechna PC pristupuji. Doporucim ti za to PC zapojit merak spotreby elektriny... zjistis ze fakt nastal cas odvezt jej do srotu. Kazde zarizeni ma svoji moralni zivotnost a pocitac s 512MB RAM ji ma opravu jiz davno za sebou

Já rozhodně neudržuju PC s 512 MB RAM. Až se tam něco rozbijr, tak to jde z domu.HDD 7200 rpm. stačí a to mi nikdo nevezme. Samozřejmě, že to na SSD nemá ale stačí to.

"Staci" v zmysle ze si pozries cestovny poriadok alebo ake bude vecer pocasie. Ide o to ci si ochotny tolerovat, ze kliknem a cakam 10sec kym sa otvori chrome. Kliknem a cakam pol roka kym toto tamto. Win7 sa este ako tak s HDD pouzivat da, win10 ale uz nie. Keby si si k tym 3GB ram radsej kupil SSD a nie 5GB ram, tak by ti pc isiel rychlejsie..

1. RAM jsem rozšířil na 8 GB a ne na 5.2. RAM jsem dostal k tomu PC. Nějakej blbec potřeboval na kancelářskou práci 16 GB. Rozšíření RAM hrozně pomohlo.3. SSD tam půjde až se HDD vysype.4. To HDD mi bohatě stačí. Počítač nenabíhá o moc pomaleji, než PC s Samsung evo 850.

tak když je někdo zvyklý na starý systém, který nejspíš používal na nějakém malém IDE disku, tak mu to nijak pomalé nepřijde. Ono taky ty staré systémy mívají menší nároky na výkon ap.Samozřejmě, nacpat na ten starý HW nový OS, tak si asi vyškube vlasy, než mu vůbec najede login screen.

Rychlost dela uzivatelsky komfort... kdyz to prezenu, pocitac u ktereho si stihnu uvarit obed nez nabootuje nema pravo na dalsi existenci Kdyz jsem nekolik znamych presvedcil ze jejich stary kram nema cenu ozivovat a koupili si novy, nebo alespon novejsi, treba repas, pripadne nejake 3roky stare Dell stroje co mohu odkupovat z firmy, tak byly velice prekvapeni jak vsechno rychle funguje. Navic i s legalnim OEM OS.

To souhlasím. Do nedávna jsem měl jako domácí notebook HP Compaq nx7400. Kamarad mi dal Dell Vostro 3350, protože to jeho firma vyhazovala.HP Compaq nx7400 mám už jenom jako zálohu. S tím Dell Vostro 3350 se to nedá srovnat.

Ja som včera rozchodil Win NT 4.0 na doske i845. Len tak, z nostalgie. A tiež by som rád mal aj rollup. Lieta to ako kalkulkačka. Len škoda, že ani IE 5.5 tam nedostanem (padá explorer.exe) a FF 2.0 nie je použiteľný. Ale občas sa s tým pohrám. Ešte nahodiť zvuk a môže z toho byť PC na i-rádia. Možno aj on chce Win XP z pod. dôvodov.

Jak pisu vyse, ty stare pocitace se nevyplati z duvodu spotreby... na toz na takovou blbinu jako je poslouchani internetoveho radia... to je snazsi a rozumnejsi zprovoznit si to na nejakem SBC jako je RaspberryPi apod.

V pohodě ti to ISO Win 7 poskytnu ke stažení.. samozřejmě bez klíčeMám licenci Win 7 Professional.. Po zpracování nástrojem Rufus na flešku stačí jen odebrat ze složky "Sources" soubor "ei.cfg" .. budeš mít k výběru instalace verze: Home/ Professional/ UltimateStačí si jen o to ISO napsat..ano, chci to posraný ISO Win 7.. tečka.. Poté ti sem zadám odkaz ke stažení..

na Uložto někdo odsud dal svého času ISO (snad 7GB) kde byly W7 s ovladači SATA, NVME a updaty někdy k roku 2017. Ale už tam myslím není. Samozřejmě to bez licence nefachalo, ale mám koupenou krabicovku, takže v pohodě.

Děkuji

Děkuješ a odcházíš..???Nebo děkuješ a chceš tedy to ISO..???Nesnáším slůvko děkuji v jistých případech. Kolikrát stojím za nějakým člověkem v Albertu u pultu(maso, uzeniny) a prodavačka se zeptá zákaznice přede mnou, ... a bude to všechno? Načež zákaznice odpoví, děkuji.. Tohle strohé děkuji mě doslova vytáčí.. Proč zákaznice neřekne třeba ..ano, je to vše a děkuji.. ???

Neřeš to, je to zbytečné. Taková je doba a chování lidí. Btw.... Já na Tvém místě bych mu odkaz ani další radu už nedal, i kdyby si to nakrásně rozmyslel. Evidentně o to nestojí (nestál), tak proč víc pomáhat. Snaha byla a další pokračování v řešení jeho dotazu, je jen přehlídkou zbytečně ztraceného času.

Edysáku, to slůvko "děkuji" nepatřilo Tobě. Nechtěl jsem se tě nějak dotknout, omlouvám se. Slůvko "děkuji" v tomto případě znamenalo, že jsem odpověď na svou otázku dostal ( od "emaila emila") a je zbytečné aby se dále pokračovalo v předvádění toho kdo a jak je chytrej (stáří hardvaru atd.). To je přece každého věc jestli chce používat např. 10 let starej notebook. Samozřejmě je to v některých případech nesmysl a v některých jiných případech je to třeba opodstatněné. Z krátkého dotazu nejde odhadnou všechny konkrétní okolnosti.Jinak Ti děkuji za nabídku těch ISO, ale já jsem si to normálně stáhnul z toho odkazu co poslal "email emil" a to je vše.

Já se přeci zmínil o dvou variantách toho tvého "Děkuji"A hned ta první byla správná, že děkuješ za odpovědi.. a odcházíš.. Z tvýho dotazu plyne tušení, že opravuješ počítače.. A já si kladu otázku, jak se stane, že takový člověk není pro takovou práci vybavený + k tomu poněkud podezřele chabé znalosti.. sorry jako.. *Ne, opravdu se necítím být dotčený. Byl jsem ochoten ti přihrát originál ISO Win 7.. to je vše..

Vytvoř si sám balíček:https://download.wsusoffline.net/nebo věř třetí straně se záplatami:https://blog.simplix.info/update7/