» Poradna » Notebooky

Konec funcování externího disku

Notebook Lenovo.Po přeinstalování w.10 mi přestal fungovat externí disk WD Elements. vyzve mě k formátování,ale to bych stratil obsah disku. zkusil jsem přidat písmeno do názvu,a jinné rady. ve vlastnostech mi to píše.že zařízení pracuje správně.Také.že svazek neobsahuje známé soubory.Hardware i ovladače mi říkají,že pracují správně. Pomozte-prosím někdo. zdenek.k.

Odpovědi na otázku

Ten problém s vysokou pravděpodobností nijak nesouvisí s přeinstalováním W10. Ani nepředpokládám, že bys ho měl během reinstalace připojený? Každopádně můžeš provést rychlý formát a potom použít některý ze SW na obnovu dat, např. Recuva. A nebo pokud jsou data opravdu cenná a ty je nemáš zálohována, tak se obrať na specializovanou firmu. Ovšem na tvém místě bych se děsil toho, co jsi s tím diskem za "rady" už prováděl. Možná jsi tím možnosti obnovy zabil.

Zkontoluj/oprav filesystem na disku:chkdsk X: /f