» Poradna » Web a internet

Konec bezplatného G Suite, přechod na Google Workspace - jak dál...?

Zdravím, už několik let mám soukromý e-mail (resp. celé rodiny - celkem 8) na vlastní doméně v bezplatném G Suite. Letos google přechází na Google Workspace a s bezplatností končí. Je to pro mne dost nepřehledné:- prý snad pro soukromé osoby bude služba nadále bezplatná - ví o tom někdo víc?,- pokud bude zpoplatněna - tak bych si zřídil e- mail u jiného poskytovatele - ale jak s kalendářem a hlavně aplikacemi v Androidu (3 mobily+tablet)?P.

Odpovědi na otázku

pre súkromné osoby bude služba ďalej pokračovať s poplatkom 6 usd mesačne s možnosťou predplatiť mesačne,polročne,ročne,to bolo posledné oficiálne vyjadrenie od google....

Díky. To jsem nikde nečetl. A těch 6 USD je za e-mailovou adresu nebo účet (doménu)?

Za každou emailovou adresu. Proč myslíš, že lidi řeší kam přejít?A o přesné, případně čerstvé informace si gůgli nebo si to čti na Gůglích stránkách. Sami neví jak to nakonec bude. Uvažovali, že pro soukromé účely budou mít něco extra. Ale jestli zdarma nebo za poplatek, sami neví.https://www.google.com/search

Přešel jsem na email od Seznamu https://emailprofi.cz/ , naimportoval jsem si i maily z Google (pravda, trvalo to skoro 4 hodiny ).

přesně tak.Mail přes seznam proifi a kalendáře, poznámky, fotky řešit přes běžný google účet.

stačí potvrdit (dnes jsem v administraci provedl), že jsou služby využívány pro soukromé potřeby a jede se dál bezplatně .. Gmail, Drive, Meet, Youtube .. jen Vám Google může vypnout (vypne) "business" služby .. pokud však to máte skutečně pro soukromé účely, ničemu vám to nevadí ..

V noci na dnešek se v dialogu pro přechod na placené členství objevila nová volba "Personal use", viz https://ctrlv.cz/jidwNevím, zda je zobrazení té volby závislé na předchozím vyplnění dotazníku, který se objevil krátce po oznámení konce G Suite Legacy, ale mohu potvrdit, že jsem tu volbu ve svém účtu dnes měl.

Všem děkuji za odpovědi. Poslední týdny to bylo někjaké nepřehledné, tak teď (až teď) je to jasné, vypadá to dobře - v administrátorském účtu jsem potvrdil, že chci bezplatnou verzi pro soukromé účely.