Kondiky do MB

Cus, nevite nekdo nahodou kde sehnat kondenzatory 2200 mikroF / 6,3 V na 105 st. Celsia ale rychly!!! Mam v jedne desce, socket A (462), nafoukly kondiky a chci zkusit vymenit driv nez deska odejde uplne. Kde sehnat kvalitni kondiky co dlouho vydrzi a nafouknou se az za moooc dlouho??

Odpovědi na otázku

Že by v prodejně co se prodávají elektrosoučásty ?V každém velkém městě, pokud budete kupovat doporučuji pokud se tam vleze typ na větší napětí tak tam dát na 10-15V jinak na teplotu se můžeš vykašlat.

Šobáni, Šobáni, bež za dveře a tam si dej za svoje rady pár (ale pořádných) facek. Radíš velmi špatně. Teplota jest vrcholně důležitá, napětí může být vyšší, kapacita vyšší i nižší - tak moc zase na ní nezáleží, co ale musí být (a musí a musí a musí), tak to musí být kondenzátor s velmi nízkým sériovým odporem. Jinak to sice (zpočátku) pojede, ale za chvíli se to zase nafoukne se známými důsledky.Firmy, jako GM Elektronics (www.gme.cz), či GES (www.ges.cz) mají pár typů v nabídce (a je u nich napsáno, že jsou vhodné do desek) a jinak je lze objednat na www.ecom.cz, z jejich řady LXZ. Normálním kondenzátorům (notož pak na 85 st.), co se dají koupit "v každém větším městě" se vyhýbej jako čert kříži, dlouho totiž na desce nevydrží.

To Rejpal:měřil jsem pro zajímavost Rs na 10kHz u několika kondíků: CHEMICON ~ 10 mohm, HITANO ~ 20 mohm, SANYO ~ 40 mohm, nafouklé TAYEN ~ 800 mohm až 1200 mohm.

Dík, zajímavá informace (nemám možnost takového měření - improvizopvanému bych totiž nevěřil). Takže CHEMICON.

Menit kondiky se nevyplati, kup radsi novou desku.

výměna kondenzátorů je práce na půl hodiny, materiál za stovku.....

To je meritko pohledu. Podle meho se to nevyplati. Za prve uz je to beztak notne vybehova deska, za druhe ona "nahrada" neni 100% kvalitni (do desek se uzivaji specialni typy, ktere se bezne neprodavaji), za treti to neni ani omylem pulhodina prace. Jen priprava (uz tohle sondovani se a povazovat za praci), shaneni kondiku a samotna prace zabere nasobne vice jak pulhodinu. Nehlede na fakt, ze to nelze pajet trafopajkou, ale hrotovkou a musite mit i solidni odsavacku a hlavne se vam nemuzou klepat prsty.Pokud ta deska neni neco specialniho, coz je pak duvodem k tomu ji drzet pri zivote za kazdou cenu, tak bych ji hodil do srotu.

Napr. duvodem k vymene kondiku muze byt to, ze dana deska ma ISA slot a vy pouzivate jeste nejakou specialni ISA kartu, ktera stoji/stala x desitek tisic a nemate zkratka jinou moznost nez se te desky kvuli tomu drzet za kazdou cenu. Nebo neco podobneho. Jestli je to ale jen tuctovka, tak bych ji kopnul do popelnice a zaradoval se, ze mate vytecny duvod k upgrade.

No jo, ale takto má za nějakou stovku, dvě zase funkční počítač. Socket A desky se špatně shání a aby kvůli tomu upgradoval za pár tisíc, to je trochu rozdíl. A jestli mu PC stačí, tak by to bylo zbytečný vyhazování peněz za nový železo.

GES nebo GM, musí!!!!! to být kondenzátory s malým seriovým odporem, označení má každý výrobce jiné. Já používám HITANO EXR nebo CHEMICON LXY, LXZ

Diky, ano GMko ma, skladove cislo 123580, super rada.

Tak nevím, párkrát jsem to dělal, dycky jsem bral kondíky z jiné desky, která se odporoučela na jinej problém. Nabyl jsem dojmu, že kondíky v dané kapacitě a napětí s velikostí (mechanickou) tak aby se vešly na desku, se koupit nedají (u nás). Možná se pletu. Každopádně se kloním k tomu, že se to nevyplatí - aspoň ne na kšeft - pokud k tomu nejsou nějaký speciální další důvody, třebaže výměna desky by si vyžádala i výměnu procesoru a paměti, apod.