» Poradna » Web a internet

Koncovka pro telefonní linku do modemu

Dobrý den, před nedávnem jsem koupil byt, ve kterém je připojena telefonní linka. Předchozí majitel z vývodu natáhl kabel na druhou stranu místnosti. Na konci kabelu je drobná krabička na způsob telefonní zásuvky a v ní zapojen modrý a modro-bílý kabel. Oranžový a oranžovo-bílý kabel je nepřipojen.Tuto krabičku bych rád zrušil a místo ní pokud možno nacvakl jen koncovku pro připojení do modemu. Moje otázky zní: Je to vůbec možné? Pokud ano, mám použít koncovku RJ-11 nebo RJ-45 a jaké je správné zapojení koncovky? Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Možné to je , ale vieš to urobiť ? Robil si to niekedy , lebo na to treba ešte prikúpiť špecialne kliešte , ak ich nemáš !

Ano, kdysi jsem to dělal. Kleště samozřejmě k dispozici mám, pouze se ptám na vhodnou koncovku a správné zapojení :)

Konektor použij RJ11 a zapojeny jsou pouze dva prostřední kontakty. Na polaritě nezáleží.

Pokud je ta linka aktivní bylo by nejpohodlnější zavolat na O2 ať vám přijdou nainstalovat krabici se zásuvkou a zároveň si budete moci určit kde ji chcete mít. Kabel potřebné délky potom koupíte už snadno.

Nemusíš měnit nic. Do zásuvky zacvakni kabel, který je dodáván s modemem. To je vše.

Je to vůbec možné? : Ano. Otázka spíš je, proč tam tu zásuvku nenechat.mám použít koncovku RJ-11 nebo RJ-45: Pokud je v modemu zásuvka RJ11, tak tam asi RJ45 nezasuneš. RJ11 do RJ45 zasunout jde. Tedy s RJ11 chybu neuděláš.Zapojení: prostřední dva piny.Pokud máš kleště k nalisování konektorů, O.K., pokud ne, můžeš použít kousek kabelu s konektorem a ten připájet a zaizolovat k tomu kabelu po bývalém majiteli bytu.

Zavolej odborníka a jen pro pořádek, vodič (drát), není kabel. Když nevíš která bije obrať se na O2.