» Poradna » Mobily

Koncesionarsky poplatek

Dobrý den,nekde jsem cetl, ze lze TV poplatek zrusit a presmerovat ho napriklad na neziskovou organizaci nebo na charitu. Nevite, jak to lze udelat?

Odpovědi na otázku

Nijak - to byl jenom návrh k diskusi....

Co já vím, ta ho lze normálně zrušit, proti čestnému prohlášení. Mám i u právníka zjištěno, že u nás nelze kontrolovat zda máš / nemáš TV a to dokonce i v případě, že si platíš TV službu třeba UPC nebo SAT. Lidi o tom neví a pak se bojí.> Podáš na výzvu čestné prohlášení, že TV již nemáš - nefunkční, vůbec nemáš.> V ten moment tě vyřadí - a nemají jak ti prohledávat byt, dům, chalupu a zjišťovat co kde máš / nemáš. U nás neplatí zákon, že je to přes elektřinu a rodinu jako v jiných zemích. Musíš vlastnit přístroj a platí.> PČR ani jiný orgán nesmí bez závažného důvodu poručit domácí svobodu a prohledávat kvůli něčemu takovému. Platí ze pouze skrývání zločince, trestná činnost, ohrožení vlastního života - dlouho nevycházíš, obecné ohrožení (plyn, požár apod.).

Ty čteš takové SM?

ne jen jsem využil tvojeho vstupu, odkaz jsem měl chvíli na myši a nikdo zrovna nešel kolem

Já to přečetl, ověřil, hotovo. Tímto zdravím pana Dvořáka (NOHU).

A nejlepší nakonec:Placení za autorádia a mobilní telefony s FM tunerem16.4.2010 Poslanecká sněmovna 13. 4. 2010 schválila úpravu zákona, která teprve po podpisu prezidenta České republiky a otisku ve sbírkách zákonů, bude pro právnické a fyzické podnikající osoby znamenat ukončení povinnosti platit rozhlasový poplatek z mobilních telefonů s FM tunerem. Povinnost platit poplatek za autorádia zůstává beze změny.

5 let zpět přišla ženská, že neplatím čr. Říkám nemám funkční. To ji nezajímalo, že si ho mám nechat opravit. Tak jsem šel, vzal zaprášený RMG od ťamanů a pustil ho před ni na chodník. A zavřel jsem dveře. A je klid. TV mám a řádně platím, tu ale pouštět na zem nemíním, občas kouknu na datum/den měsíc rok a teletext. Hyundayi má zvuk hrozný

Je to přesně jak říkal právník. Čím se nikdo ani ČT nechlubí - JE MOŽNOST PROVĚŘOVÁNÍ. Ta je 0. Je to stejné jako nelegální sdílení multimediálního obsahu (myšleno stažení, ne opakované vkládání), ne, není to legální, ale nelze to trestat.

> Za jistých okolností musí televizní a rozhlasový poplatek odevzdávat každý odběratel elektřiny, připojený k distribuční soustavě. Pokud vám ČT nebo ČRo doručí výzvu k platbě, máte do 30 dnů odpovědět písemným čestným prohlášením, že přijímače nevlastníte ani nepoužíváte. Jinak budete automaticky zařazení mezi koncesionáře.> Kdo nesplňuje definici koncesionáře, a přesto je vedený mezi poplatníky, ať požádá o vyřazení._Mám dobrého právníka.

Až budete na pivu, zeptej se ho zda to (z odkazu) životní miminum , se počítá ze zbytku co po zaplacení kde čeho zbude, na stravu sotva stačíc, nebo z celku co domácnost obdrží k potřebě? Domácnost např. osamělého seniora/seniorky nemá poslanecké požitky a pod.

Jenže podle zákona o rozhlasových a televizních poplatcích (č. 348/2005 Sb.) rozhlas a televize mají právo domáhat se placení poplarků u soudu a ten již má oprávnění vydat nařízení, kterým může takovou kontrolu PČR přikázat. Samozřejmě soud takové nařízení nevydá jen proto, že zavolal nějaký Fratna Vomáčka z televize že Pepa Votrubů z Horní Dolní neplatí a určitě má televizor.

Nesmysl, takové udání nikdo nepřijme jako důkaz a nelze ho prověřit, ani anonymní. Plácáš. Navíc je dáno, že se to ještě nikdy nestalo za všechny ty roky. Síla je na mé straně.

Plácáš ty, přečti si ten zákon, konkrétně §9 a 10. A podání k soudu není důkaz a ani důkazy obsahovat nemusí. Zajištění důkazů (obecně, nejen v tomto případě) může soud nařídit. Uvedení nepravdivých údajú, které vede k neoprávněnému osvobození od poplatků je podvod a podvodem se soud zabývat musí. Není na tom kdo podnět podává, aby zajišťoval důkazy, to je věc orgánů činných v trestním řízení.A pokud reaguješ na ten zcela úmyslně a zjevně nadnesený příklad o Frantovi Omáčkovi, který naopak zdůrazňuje, že ani u soudu by nebylo jednoduché nějakou domovní prohlídku zařídit, tak bych si musel myslet něco nepěkného o tvém duševním zdraví.Ale hlavně netvrď, že se takový případ nikdy nestal. Zcela naopak, takové případy byly a informace o nich jsou dostupné i v mediích. To, že o něčem nevíš vůbec neznamená, že to není, takový bůh nejsi.

Tak je sem vypiš, a pouze případy ošetřené čestným prohlášením. Ne pitomce co se do toho navezli sami - prosím, čekám?

Hledej Muchtare, já to za tebe dělat nebudu.

vsimam si v posledni dobe, ze tu vystupujes jako pravnik ....... bohuzel vetsinou placas nesmysly.

Nehodlám se stebou dohadovat o pitomostech, ale ukaž mi v mém příspěvku alespoň jeden nesmysl.

Reagoval jsem na fašouna ...Ne na Tebe - ty naopak zjevně tušíš o čem mluvíš a má to hlavu a patu .

Aha, tak to promiň, mě to příspěvky od určité úrovně neodsazuje ale rovná přímo pod sebe takže jsem nepoznal kam ten tvůj patří, proto ta reakce.

jeden jako druhý, podejte si s D ruce a běžte chytat pstruhy. Oba míváte dobré rady, jak zas jeden vypadne zas se to tu propadne do blbiště

PrciPrciPrcičky děláš zebe troubu. Kdokoliv s minimálním právním povědomím ti řekne co já. A když mi nevěříš, zeptej se svého advokáta. Buď od té dobroty. A ty nazi řeš s psychiatrem. Všímej si co píšu ne nějakého anonymního nicku - ubožáku.

Myslíš § 10Vymáhání dlužných poplatků a přirážky k poplatkům?Tenhle paragraf jim dává (pochopitelně) právo vymáhat poplatky od člověka co neplatí a platit má. Pokud jim ovšem dáš čestné prohlášení o nevlastnění rozhlasového / televizního přijímače, poplatky platit nemáš – nevzniká vymahatelný dluh.

Pokud do čestného prohlášení uvedeš nepravdivé údaje je to podvod. A je zcela jedno jestli se jedná o čestné prohlášení ke koncesionářekým poplatkům či k čemukoli jinému. A pokud ti takovým jednáním vznikne neoprávněný prospěch je to přestupek případně i trestný čin.

Lhát lháři není nemorální.

co jsem nespotřeboval neměl bych platit, ale ne nadarmo má socha s vahami zavázané oči. Takže vrána vráně zrní pohlídá vrabec otře zobák o suchou hroudu, poslanci ušili boudu

Když už jsme u toho, jaký benefit má člověk z toho, že platí koncesionářské poplatky? Z těch poplatků jsou totiž mimo jiné dotovány kýče našich pseudoumělců jako je soudruh Svěrák (ano, je to bezpáteřní soudruh a překabátěnec, podepisoval bratrské pozvání vojsk varšavské smlouvy při vstupu do KSČ). Ovšem na jejich díla jsme takto přispěli a stejně je vidět nemůžeme. Já bych koncesionářské oplatky nazval nedovoleným obohacením.

To nevidíš, že je to trolling? Koho to zajímá, dospělý člověk to má ošetřeno a vůbec to dál neřeší jako já. Koho to vlastně zajímá, hlupák cvaká a kdo má rozum - bez komentáře.

Jasně, ale řekněme, že se čistě hypoteticky a čistě z alturistických důvodů rozhodnu na vyživování téhle pakáže přispívat. Co z toho budu mít? Nárok na to stáhnout si a podívat se třeba na Kuky se vrací stejně nebudu mít (ten už jsem beztak získal, velmi expresivním výkladem zákona, placením autorských poplatků sdružení OSA).

Umělci už mají prachy z CD DVD a kdoví kde čeho, jenže platit je třeba i aparát a aparaturu a cross všetně přenosů z Velké Slušovické. Někdo to zacvaknou musí. A taky ty kdož mají evidenci o poplatcích a ty co je kontroluji a ty co takové výmysly dávají do PS a

Myslíš toho Svěráka, který do KSČ vstoupil 7 let před invazí a po ní naopak z KSČ vystoupil?

Aby pár let na to podepsal Antichartu. Copak nevidíš, jaký je to bezpáteřní hochštapler? Například prezidentem Zemanem silně pohrdám, ale on, na rozdíl od něj, nikdy k ničemu takovému neklesl. Takové kreatura je proti Svěrákovi vzorem lidských ctností.

Antichartu v té době podepsal kde kdo. A kdo ne, ten si většinou už neškrtl.

jako v říkance," paci pacičky došly botičky, budete jak vosy o hladu a bosi"

Když soused vyskočí z okna, tak skočíš taky? Osobně neznám nikoho, kdo by Antichartu podepsal. Znám jen dost těch, co byli přeřazeni na jiné pracoviště (čti byli odejiti například z vývojové kanceláře a jako inženýři skončili ve výrobě) potom, co ji odmítli podepsat.

Jestli bude prosazený Jističový zákon, tak se lidi v baráku "sdruží" pod jeden jistič (el. si budou rozpočítávat) a TV poplatek zaplatí taky jen jeden.

Žádný neziskový organizaci bych nedal ani pětník.

Neziskovky nejsou pouze pro integrování neintegrovatelných. Jsou tisíce neziskovek, které se starají například o seniory nebo lidi na vozíčku. To, že se o tom neluví neznamená, že neexistují. Neziskovka a uprchlík jsou totiž od roku 2014 „buzzwordy“ pro jedince, co mají problém napočítat do pěti nebo napsat větu v rodné řeči bez pravopisné chyby a toho čelní představitelé ČR (a jeden turecký emigrant učící o broučcích v Plzni) využívají k lacinému zisku politických bodů.

Ahoj všem, ja se omlouvám, možná se zeptám jako blb ale.. mam TV pres set top box, takze zadna antena, ani klasicky kabel nebo satelit. Mel bych taky platit a nebo ne kdyz je to v podstate jako internetove vysilani?