» Poradna » Programy

Komunikátor (IM) podporující šifrování

Zdravím,sháním nějaký komunikátor, který posílá zprávy zašifrovaně (stačí SSL), ale serverovou část bych si mohl rozběhat na linuxovém serveru. Tzn. nechci, aby data tekly přes nějaký jiný server. Pokud by to používalo nějaký protokol, který by zvládl i mobilní klient (Android, iOS), bylo by to super.Děkuji

Odpovědi na otázku

Jabber?

Je zajímavé, že když jsem hledal přes Google, tak mi to Jabber nikdy nenašlo. Aby jsem špatně hledal. Děkuji.

bitlbee + jabber, ICQ, nebo cokoli jinyho. Podporuje i OTR.

No, jestli ti jde o zabránění odposlechu - možná by stačilo použít OTR a pak není moc podstatné, jaký protokol použiješ.Z klientů je tu třeba Pidgin (windows, linux), Kopete (linux) a určitě i řada dalších, co mají širokou paletu podporovaných protokolů a umí i OTR.Pokud chceš opravdu mít vlastní server, pak bude asi nejsnadnější ten jabber. Ale pozor, pokud zprovozníš spojení s dalšími servery, pak je to jako u mailu: kontrolu máš jen dokud nezačneš komunikovat s vnějším světem.