» Poradna » Programy

Komunikace (ICQ, MSN, Trillian, ...) a přenosy dat

Ahoj kamarádi, mám prosbu: Koomunikuji dost často já ze stolního PC s kolegou, který má notebook a toulává se dost často po školeních, apod ... on se připojuje na net pomocí mobilu (Nokia 6310) a nosí s sebou Notebook Acer .. tudíž s ohledem na olegu potřebujeme vyhledat takový tip komunikačního programu, který poslouží stejně jako ICQ, MSN, Trillian, .... ale zajistí klasickým psaním (pokec) co možná nejmenší traffic (přenos dat) ... je to dost těžké sledování, zdá se, že např. máme-li na obou stranách ke komunikaci  Trillian, je přenos nejmenší ... i tak hledáme dále a touto cestou bychom chtěli i dodat námět k recenzím, diskuzím, někdy napište o komunikaci versus přenos dat .... moc by se nám dvěma hodilo a věřím, že by bylo toto čtení zajímavé pro širší okruh čtenářů! Předem díky Josef Dofek Případně mě kontaktujte: ICQ: 98739660, telefon: 0626/433046

Odpovědi na otázku

Zdravim.Asi by bylo pomerne zajimave sednout si na dve masiny vedle sebe spojene LANkou a chvili si psat (teda, ono je jedno, kde budou, ale aby se to dalo odchytavat). Pustit si neco na zpusob Tiny Netmonitoru, co Vam bude schopne ukazat prijata a odeslana data (pochopil jsem spravne, ze u te 6310 jde pripojeni pres GPRS?).Pote vyhodnoceni jednotlivych programu uz bude asi pomerne jednoduche ...

Ahojky, nejlepsi pro to co potrebujes je Miranda ICQ.Tot vseToltek