» Poradna » Programy

Komprimace DV do xVid (Divx) - návod a rady

Mám v PC uloženo prokládané video z kamery ve formátu DV. Délka 39 minut. Máte někdo nějaký dobrý podrobný návod na nastavení nejnovějšího kodeku 1.0.3 xVid nebo Divx 5.2.1? Video bych chtěl v co nejlepší kvalitě tak, aby se vešlo na 1 CD. Jedná se o poměrně šedou nahrávku za tmy (Silvestr). Co doporučujete? Video mám už sestříhaný ve Vegas 5.0 a vyrenderovaný zpět do DV, teď ho potřebuju převést ve VirtualDubu příslušným kodekem.To znamená - použít deinterlacing (smart deinterlacing filter?), zmenšit (jaký dozlišení doporučujete - 512x384 je OK nebo vyšší?) a nastavit kompletně kodek. Návodů jsem našel spousty, ale pokud má někdo přesný nebo vlastní zkušenosti, byl bych radši. Mějte se a díky moc. Lukke

Odpovědi na otázku

Nikdo neporadí?

Jde o to, jake chcete aspect ratio, resp. zda pozadujete obraz ws [16:9] ci fs [4:3]. Pokud WS doporucuju pro tak dlouhy snimek rozhodne doporucuji co nejvyssi rozliseni, ale nezapomente ani na bitrate, pri velkem rozliseni je treba nechat dostatek prostgoru pro datovy tok pro snimek... Zkusim se jeste ozvat, zkusim nejaky vhodny pomer vypocitat.

Díky. Obraz je 4:3, ale nějak nerozumím zmenšení DV kamery. Zdrojové video po stažení do PC má velikost přesně 720x576, ale to neodpovídá poměru 4:3... Pokud chci zmenšit rolišení např. na 480x... mám nastavit 480x360 (což je 4:3) nebo opět zachovat stejný poměr? Jde mi o to, aby nedošlo k deformaci obrazu. Bitrate u xVid mám na defaultních hodnotách, čili quantizer má hodnotu 4.00.