Komponenty

ahoj chci se zeptat bude to takhle fungovat a je to dobre slozeny nebo poradite jinak? https://www.czc.cz/218510,209976,75373,18936... PS: vim ze tam nemam grafickou kartu a HDD disk protoze ty uz mam takze tak.diky :D

Odpovědi na otázku

Fungovat by to mohlo. V seznamu je opět příšerný zdroj , pamět nemusí být kompatibilní s deskou .

Neřekl bych příšerný. Je to dobrý zdroj. Jen už dávno zastaralý a překonaný.

ok poradite lepsi?

A napíšeš i ten zbytek komponent, co už máš? Nebo si myslíš, že pro RX Vega 64 ti stačí stejný zdroj jako pro GT 1030?

GPU: gtx 970disk nejakej 1tb HDD :D

Za podobnou cenu je řada Corsair CXM, která má také záruku 5 let, certifikaci Bronze a je aktuální. Kdybys chtěl něco lepšího, tak RMx nebo Seasonic Focus Plus. Začínají cca na 2000,- ale jsou to moderní zdroje s certifikací Gold a zárukou 10 let. Na to PC stačí i levný CX450M, ale silnější 550W verzí nic nezkazíš. Reálnou špičkovou spotřebu budeš mít jen do 300W (spíš míň).

A pokud má tvoje GTX 970 dva napájecí konektory (jako že má), tak určitě vem některý z 550W. Ne kvůli výkonu, ale kvůli tomu, že CX450M má jen jeden konektor pro grafiku, takže bys tam musel dávat ještě redukci.

Té bedně bych se vyvaroval, je to totální papír a má naprosto nemožný otvor pro napájení CPU který bez vytažení desky už člověk nevytáhne. V té ceně bych bral třeba Zalmana 3, je i vzdušnější ale nemá až tak konzervativní design.Otázkou je zda ten Ryzen bude ještě k dispozici, je to stará verze za výprodejovou cenu a nevím zda je ještě AMD vyrábí. je nahrazený R5 2400G s integrovanou grafikou.Ryzenům mimo jiné sedí co nejrychlejší paměti. Nevím čemu ta sestava má sloužit, pokud je to čistě na hraní, tak to co se u ryzenu ušetří za CPU, se dá do dražších pamětí, pak nemá smysl nevzít Intel, i5-8400 bude za podobnou cenu co ta 2400G a ve hrách tu i5 dožene jen po přetaktování, což by zas chtělo asi lepší desku.

Zase melete. Tu bednu mám, samozřejmě to za ty peníze není extra třída, ale i se sundanými bočnicemi se naložená komponenty nekroutí v ruce, montáž všeho je v pohodě a kabelový management když si s tím člověk pohraje je bezproblémů.

Tu bednu jsem kupoval na odložení starých komponent. Stojí na třech nohách, čas od času něco rezonuje, vzdušnost bídná protože nějaký trouba nebyl schopný udělat perforace na boční straně předního krytu výš než do poloviny. Není možnost umístit horní ventilátory a zmíněný otvor pro kabel napájení CPU případně zadní ventilátor je nepoužitelný, zvlášť pro ty co nemají plochý kabel ale svazek, uchytit desku je pak pěkný boj. Osazený zadní svítící ventilátor také stojí akorát za vyšroubování a ten nesvítící co v bedně je mě taky moc nepřesvědčil. Čiší z toho klasická polská kvalita. Zalman 3 je za stejnou cenu a dle mě poskytuje víc prostoru a je daleko přívětivější pro airflow.Dnes bych se té bedně obloukem vyhl.

dosku mas mATX, nechces radsej mensiu PC skrinu? Ja som herne PC s mATX doskou skladal do BitFenix Prodigy M (zelenej farby s plnou bocnicou).