» Poradna » Notebooky

Komponenty pro notebook Acer TravelMate 7730

Ahoj, chtěl bych se zeptat zda-li budou následující komponenty fungovat v mém notebooku. Dále by mě taky zajímalo, co všechno obnáší výměna u takto starého počítače (BIOS atd..). Současný stav Acer TravelMate 7730-procesor Intel Mobile Core 2 Duo T58700-patice Socket P (478)-základní deska Acer Monserrat, chipset PM45, Southbridge ICH9-M-grafická karta NVIDIA GeForce 9300M GS 256 MB DDR2-RAM 4GB DDR2VylepšeníIntel-Core-2-Quad-Q9100 2.26GHz ( https://www.ebay.com/itm/Intel-Core-2-Quad-Q91... )Genuine nVIDIA Geforce 9600M GT MXM II DDR2 1GB ( https://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-nVIDIA-Geforc... )Samozřejmě nehodlám investovat nějaké nesmyslné částky (viz. odkaz) do takto starého notebooku, takže bych si v případě grafické karty našel asi ještě nějakou alternativu. Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

jestli je grafika a procesor připájený na desce tak na výměnu v amatérských podmínkách mužeš zapomenout

SOCKET P (478)... dalsi amater

1. Nesmysl do toho něco utrácet2. To je stroj z roku 20083. Dej ho rodičům nebo babičce na prohlížení Internetu4. Kup nový NB

To čtyřjádro ti tam stejně nebude fungovat a grafika je zbytečně drahá a dnes pomalá.

1. Dost pochybuji, že tam bude fungovat to 4jádro.2. Grafika je na desce, nikoliv v MXM slotu, takže tu nevyměníš.3. Nemá sebemenší smysl to vůbec řešit u takto starého křápu (ne že by to u novějšího mělo nějaký větší smysl).