Komponenty PC

Dobrý den.Prosím o radu zda-li mi utáhne zdroj celé PC.PC jsem dostal jeto staršího data tak jsem si ho nechal jako záložní.Chci ho trochu zrychlit a vyměnit gpu.zdroj - Chieftec 400s8 - 400Wmb - MSI B75MA-P45gpu - NVIDIA GTX 650 2GBcpu - Intel Ivy Bridge Intel i5-3350P o frekvenci 3,1GHzram - Kingmax 8GB DDR3 1600Mhzhdd - 2TB HDD Seagate Barracuda, 7200RPM, 64 MBos - windows 10Když bych vyměnil hdd za ssd a grafiku za msi gtx 1050ti bude to k sobě kompatibilní? A abych zahrál na střední detaily pár her jako far cry primal, ets2 a Dirt 4. Předem dík za info a rady

Odpovědi na otázku

Zdroj by som vymenil za novší a tichý CX450(M). Na ten CPU GTX 1050 Ti v pohode. SSD podľa toho koľko Ti zaberá OS s SW

Spotřeba bude +- stejná, takže žádný problém a kompatibilní to bude, včetně SSD.Zahraješ si na tom ještě ledacos. Kdybys měl slušný zdroj, což se o tomto říci nedá, rozhodně bych nekupoval nechutně předraženou GTX 1050 Ti, ale alespoň 1060 3GB. Stojí jen cca o 15-20% více, ale výkon má o cca 60-70% vyšší:https://www.youtube.com/watchJak vidíš, poměr cena / výkon je u 1050 Ti naprosto tragický. Ale má cca o 40-50W vyšší spotřebu a vyžaduje 6pin. Což by s kvalitním 400W zdrojem nebyl problém, ale je otázkou, zda tento šunt za 750,- těch 400 wattů opravdu umí nebo je má jen namalované.S 1050 Ti máš tedy prakticky jistotu, že zdroj stačit bude. S 1060 už to tak jisté není. Ale vzhledem k tomu, že i s ní by PC po zdroji nemělo chtít více, jak cca 200-220W v plné zátěži, tak já osobně bych koupil rovnou 1060 a otestoval to s ní. Pokud by to padalo, tak bych ji do 14 dnů vyměnil za 1050 Ti. A nebo koupil pořádný zdroj, který mě nebude zbytečně limitovat.

No právě mám strach z toho zdroje. Skusím to zatím s tím starým zdrojem a gtx 1050ti. Na alze mají teď narozeninové slevové kódy tak bych něco ušetřil.Možná to bude stačit , když tak bych vyměnil ten zdroj. moc do toho nechci investovat. Pc bude záložní a občasné hry pro synovce a někdy pro mě.Díky za rady a info.