Komponenty k lolku

Čawec lidi potřeboval bych radu mám PC (pravděpodobně se dříve vyráběl ale já si dělal upgrade komponentů) a potřeboval bych zjistit co vyměnit abych rozjel lolko na nějakých v průměru +/- 50 FPS na nejnižším rozlišení ¨(nepotřebuji se dívat na okolní rostliny drážky ve zdi apod. potřebuji hrát takže nejnižší detaily mi nevadí) pravděpodobně to bude grafika ale i tak si jdu raději pro radu.Mé pc: Windows 10Grafická karta: Nvidia GeForce 9400 GTRAM: 4 GB (mám 32.bit sys. chystám se na reinstal na 64. bit=víc RAM=8GB)Základní deska: ASUS PSGC-MXProcesor Intel (R) Celeron(R) D 3,06GHz. (3,07GHz.)Ps myslím si že to bude grafika a ty ramky protože kámoš má něco podobného a má 8 GB ram ale grafiku nevím. Procesor má 2,8 GHz. (Ano ten PC je šrot nemusíte mi to psát díky :) )//Upraveno:"Velká písmena používejte jen na začátku vět a u vlastních jmen."//

Odpovědi na otázku

Čo je to za dosku, ktorá FSB podtaktuje o 1 medzník či ako to nazvať? E8600 tam pôjde, ale na akej frekv.? 2,66 GHz? A E6600 pôjde na 2 GHz?

Nechápu, normálně mu to pojede, 1333FSB CPU E8600Musí jenom flešnout desku

Due to chipset limitation, 1333FSB processors can only run at a maxium speed of 1066FSB on this motherboard.

jo, já to nečetl, máte oba pravdu FSB 1066E8600 266 x 10 = 2600MHzJá nevim, tak to dotaktuje na 3,3GHz

"RAM: 4 GB (mám 32.bit sys. chystám se na reinstal na 64. bit=víc RAM=8GB)"Jen taková drobnost, čipset 945 umí maximálně 4GB a neumí "memory remaping", takže i ty 4GB neumí celé. A to ani po 64bit systémem. Takže reinstall na 64bit nemá smysl a 8GB RAM už vůbec ne.Celkově už je to na vyhození. Vůbec bych se v tom už nešťoural.

kdybys přešel na sestavu ryzenu 3 2200g, tak bys udělal dost dobře.

Která z těchto tří je nejlepší (a aby tam alespoň většina komponentů pasovala nezkoušel jsem přendat všechny komponenty tak nevím a taky mám všechny tyhle tři doma.)MSI N1996: https://archiv.aukro.cz/zakladni-deska-msi-n1996-... GIGABYTE GA-M569S-S3: https://www.czc.cz/gigabyte-ga-m56s-s3-nforc... ASUS P5GC-MX(to je ta co právě mám): https://www.asus.com/us/Motherboards/P5GCMX/

Deska ti výkon opravdu nepřidá...

Tak podle toho jak se to vezme výkonu ti třeba nepřidá ale má víc slotů na ramky víc slotů na GK atd v tomhle případě víc slotů na GK ti přidá výkon (po vložení např. dvou GK.) Já bych chtěl vědět která z těchto tří je nejlepší popřípadě jestli se na nějaké desce nedá něco dělat. Znám pár lidí co si koupili nový procesor s písmenem K na konci v domnění že již budou moci konečně taktovat. ale deska jim to nepovolila. (já taktování neplánuji s procesorem jsem spokojený i když jsou tisícinásobně rychlejší procesory tak pro tu moji prácy a lehčí hry to stačí) Ale jestli by třeba pomohlo víc ramek atd vůbec na zrychlení systému tak bych šel do koupě nových lepších kkomponentů

Já si myslim že si kecálista, vic toho nakecá než udělá.máš šrot PC, 200,-Kč můžeš dát a citelně si polepšíšhttps://aukro.cz/intel-core-2duo-e8400-zar... podtaktuješ Ram a dotatkuješ CPU na 3,3GHzKdyby se ti to nepovedlo, stejně si polepšíš E8400 pojede 2666MHzI kdybys to oddělal - ale to nehrozí, PC nemá žádnou hodnotu.A vyzkoušíš si taktování.Pořád vymejšlíš ptakoviny, už bych to měl dávno hotový, ten tvuj PC

sem se spletE8400 pojede 266x9 = 2394MHz, dotaktuješ na 3,0GHzFSB 300x9= 2700MHz, 333x9=2999MHz-------------------------A to inteli nezmám, narval bych CPU, co by se do něj vešlo.https://pctuning.tyden.cz/hardware/procesory-pameti...

A pořad sleduj CPU-Z takt ramek

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-M56S-S3-re... CPU max 95W, dal bych tam max 65Wnemáš jí flešlou na nejnovější bios, CPU Athlon II x2 ti nepůjdehttps://aukro.cz/amd-athlon-ii-x2-245-2-9g...

jede to i na core 2 duo 1,87GHz, 2GB Ramhttps://www.youtube.com/watch

RAM ti taky fps nezvýší. 2 GK musí být stejné a deska musí podporovat SLI, takže si tak jako tak nijak nepolepšíš, když tam dáš jinou desku...

Podle mě do toho nemá cenu investovat. LOLko utáhne i integrovaná grafika v procesoru, která bude i mnohonásobně výkonnější než GT9400. Úplný základ by tě vyšel, když si ponecháš bednu a možná i zdroj (chtělo by to napsat, jaký máš), na cca 5000 a měl by si proti současnému raketu.Tady košík: https://www.czc.cz/7kas65i4oqitp95m48mr8nf20... Tady ukázka, jak jede LOLko na vysoké detaily na G4600 / Intel 630: https://www.youtube.com/watch

Jenže 5000,- je furt víc než člověk může dostat v bazaru a od známých často zadarmo. Ikdyž v zaostalých částech republiky se prodávají i notebooky za s Core 2 Duo i za 10000 rofl... takže jestli je prostě v blbý čas na blbém místě tak si moc nevybere.

Jasný, ale investice do nového je to nejracionálnější řešení, jakákoliv investice do několik let mrtvé platformy jsou vyhozené peníze, respektivě, kdyby investoval 5K do jeho platformy, tak nikdy nedostane ani poloviční výkon té nové.

Není to žádná investice , žádné peníze mu to nevrátí.A pokud mu jde oto to udělat vlastně jen konzoli na které pude LOLko proč nedat 1000,- za nějaký šrot s Code2Duo na kterým to bude makat jak z praku? Tohle je přesně ten příklad proč výrobci brečí že vlastně prodej HW stagnuje. Protože na to by mi šli nějaké hry a programy opravdu stačí skoro 10let starý počítač. A nějaké ...investice do nového je to nejracionálnější řešení... nic nezmění na tom že třeba starý počítač stále funguje a na nové by to v poměru k vynaloženým penězům by to nemakalo lépe.

U LOLka je to nejspíš investice do zábavy, není to čistě ekonomický pojem

Tím spíš pokud do zábavy ta k to je ve spodních cenových relacích skoro až od nuly po nějakých xx xxx,- s daní dost na štíru. Protože i x let stará sestava může být stejně nebo výkonnější než nová. Zlom v zábavě nastává v momentu, kdy si novou sestavou odemykáte nějakou novou technologii. 3D , HDR, multi monitor a tak podobně. Stejně je jedno jestli pošlete mail nebo se díváte na youtube přes C2D nebo i9. S cenou sestavy se nezvedá lineárně uživatelský komfort a uživatelská zkušenost.

Jenom doplnim, si masochista.Já ten procesor znám, Celeron D 346 3,06GHz, to je utrpení na něm cokoliv dělat.Si pamatuju, že sem ho měnil za Prescott P4-640 (3.2 GHz, 800 FSB, L2:2MB) a přetočil sem ho na 3,7GHz. Krásně na něm jel Race Driver: GRIDPrescott P4-640 @ 3,7GHz, 2GB DDR1, ATI 1950 Pro