Komponenty do 8 000 kč

Zdravím, potřebuju poradit k doplnění komponent do herního PC. RAMky(2x8gb) SSD(480gb), GPU(1660 super) a bednu již mám.Mohlo by to vypadat takto?Ryzen 3300xMsi B450-A Pro MaxBe quiet! System Power 9 - 500WFreezer 34Nevím zda má smysl investici do B550....

Odpovědi na otázku

Jojo to jsem se taky díval ale je o litr dražší :((

Smysl to má pouze v případě, že chceš lepší desku, připravenou i na CPU, která teprve vyjdou. Pokud ne a počítáš, že to s R3 3300X i doslouží, klidně ty prachy můžeš dát někam jinam.

Jojo jasně

Pokud to máš hlavně na hry, jdi do Intelu. Dostaneš mírně vyšší výkon, nižší zahřívání. Složíš a bude to fungovat. Pokud si rád hraješ s BIOSem, ladíš výkon CPU i RAM, jdi do AMD:https://www.czc.cz/458lug3osohsna348nssosfp6...

Až na to, že ryzen 3300x je levnější a stejně vykonný ve hrách.

Může být. Jen jsem navrhl v daném cenovém rozpětí to, co bych sám doporučil svým známým, nebo co bych si teď koupil. Starší generace Intel CPU i MB jsou teď za dobré ceny. Jsou běžně k mání v libovolném e-shopu. V případě 3300X může být problém s dostupností za rozumnou cenu. Alespoň jsem jej nikde jen tak letmo na skladě nezahlédl. Je to na tobě. ☺

neexistuje aby niekto s triezvou hlavou kupil 9kovu i5ku (ak to niejeu upgrade na aktualnej doske). Ked musi byt intel, tak jednoznacne 10* ale ani to nieje moc dobry napad, ked do lacnej B450 dosky dnes kupis lacny 3300x a neskor tam mozes dat 16jadrovy CPU,

Tak hlavně jako že budu platit za Intel, ale stovka za kvalitní zdroj už je asi moc.

Co se zdroje týká, tak bych volil nějaký 80+Gold se zárukou alespoň 5 let. Např.https://www.czc.cz/be-quiet-pure-power-11-50... https://www.czc.cz/seasonic-core-gc-500-500w...

https://youtu.be/yPTciy3o_8UPokud Intel, tak na hry mají smysl hlavně vysoko taktovaná káčka. Ona to není úplně náhoda, že 3300X jsou vyprodané a Intelů je všude dost.Ale pokud bych nesehnal 3300X a musel se smířit s 3100, tak bych bez váhání vzal ten starší Intel.

Tak mě to nevadí na CZC to mám objednané takže si chvíli počkám...

to by bola blbost. V alze mas za 7,4€ moznost ten 3100 do 60 dni vratit, a je vysoka sanca, ze za 2 mesiace sa 3300x naskladni. Za dalsie s 3100 kludne vydrzis do vianoc, potom ho predas ked aj pod cenu a kupis 4kovy ryzen. Alebo zlacneny 3600/3700x. Kupovat 9kovy intel je na par faciek

Tak ne každému se s tím chce blbnout. Většina lidí chce jen koupit PC a bez zásahu ho pár let používat.

Když koupí rovnou i9 tak ho to vyjde levněji než šaškování s každoměsíční výměnou komponent a vydrží mu 10 let...

Tak pokud má někdo 8k na CPU+MB+PSU i s chladičem, tak určitě nebude koukat po i9.

hlavna vyhoda skladaneho PC je vymenitelnost komponentov. Ak by som mal kupit i9 a potom to 10 rokv nemenit, nepotrebujem skladacku, kupim si OEM HP/Dell/nieco. Ak beriem skladacku, beriem ju preto, aby som tam hocikedy mohol hocico vymenit. Tu sa bavime o tom, ze niesu $$$, takze na zaciatok kupim nieco lacne a postupne to budem vylepsovat. To je najlepsia strategia.

Zmiňuješ, že máš ten 3300X objednán u CZC.No nevím, na CZC jsem nenašel žádné info o dodací lhůtě.Chtěl jsem ho koupit už asi před šesti týdny, v diskusích někdo psal "měli by je naskladnit příští týden", každopádně za těch 6 týdnů jsem je NIKDE nenašel skladem. Dost možná v dohledné době neseženeš.