Komplexní test funkčnosti MB a CPU (ne stability)

Ahoj, skládal jsem si komp, ale pořád jsem na pochybách o tom zda je vše zcela funkční. Testy stabiloity(Ramek, hledání prvočísel a jakýsi stablity test, který náhodně přistupoval k řadičům a mechanikám mi v dlouhodobém prvozu(i den vkuse) nezpůsobily potíže, ale přesto bych chtěl nějak otestovat jestli má procesor funkční všechny serepetičky jedná se o P4 530J a taktéž základní deska Asus P5GDC s chipsetem i910P.Nepodstatné: Ze začázku jsem měl mnoho problémů, jak a při jaké verzi biosu instalovat obvladače chipsetu tak aby se vše detekovalo, to je celkem divné, nicméně u nového biosu to jde anebo se mi při opštovaním restartu někdy stane, že mi win při bootu hodí blue screen a comp se resetne(zatím se mi to stalo jednou - ale je to přece nenormální jev.) Pokud víte jak pomoci prosím pište

Odpovědi na otázku

Mal by si byť trochu viac konkrétny. Čo ti napríklad vypisuje počítať? Ak ti len raz hodilo blue screen, tak to nemusí byť hardwarová chyba. Môže to byť rozosraný operačný systém. Ak si skladal PC, tak urob chladenie disku(ak nemáš) - pri zahrievaní môže robiť chyby.

Softwarově je komp absolutně v pořádku, je pravda, že jsem na Winech ale mam SP2 osekaný přes LITE a s nainstalovaným minimem programů - S počítačem byly záhadné problémy od začátku - Jak říkám, nešly nainstalovat všechny věci k chipsetu (zůstavalo tam dycky něco s otazníčkem a an manuálně to ovladač nebralo) - pak sem při pokusech s biosem tento problém vyřešil, taky sem měl problémy s A4tech myší kdy ovladače z diskety způsobovaly blue screen, nové z netu jely, ale při zátěži se sekl kurzor - to je hnus co si ti výrobci dovolují, tak sem na win ovladačech, ty sou bez problémů. Taky grafárna ( Leadtek px 6600 GT blbla, že občas byl obraz jen 3/4 monitoru, stačilo refreshnout rozlišení, nicméně to zpravily taky nové ovladače)...Dá se říci, že je komp bez problému i HT podle všeho jede a u her problémy nejsou, teda kromě RBR které mi neustále padalo. Poslední problémy už jsou pouze okolo přetaktování, kdy komp snese takt i z 3,0 na 3,8 ale když jej chci restartovat, tak se vypne a po chvilce zase zapne místo normálního restartu( na staším biosu to sice restartovávalo normálně ale při stisku reset se to vyplo a zaplo) Zkoušel sem přidávat štávu k CPU i paměti na max co snesou a nepomohlo to, nevím 350 W si myslím, že by mělo stačit a vím že ta deska taktovat de... Ten problém se už řešil na overclocking.net Nyní používám OC AI NOS - kdy se mi zvedne výkon na cca 3,5 Ghz akorát při zátěži, tzn s restarty problémy nejsou a já jsem spokojen... Přezevše se mi to nezdá košér, i když jsem vyeliminoval veškére problémy (udělal hluboké testy ramek i procesoru a bez problému).

* Osekaným s rozumem, tak že už asi 2 měsíce šlape bez chybičky, taky sem za routrem s FW a používám sw FW kerio, antivirák ne, protože viry nechytám:)omlouvám se za chyby...

Ještě k tomu taktování - nejsem sebevrah, u ramek sem nešel s voltáží výše než píše výrobce a u procesoru sem dal max tuším 1.475 - je to i s rezervou to co snese... S teplotou se držím pod 50stupňů treshold je na 61, CPU má hranici 65. hdd je umístěn tak aby se nezahříval a za chodu problémy nejsou.

samozřejmě jsou nyní voltage v defaultu...