Kompatibilita základní desky Gigabyte Z87-HD3 s typem paměti ADATA 16GB KIT DDR3 2400MHz

Dobrý večer, mám dotaz ohledně mé základní desky Z87-HD3, chci koupit nové paměti RAM a chtěl bych s vyšší frekvencí - ADATA 16GB KIT DDR3 2400MHz- ovšem nevím jestli to tato deska zvládne, protože stávající RAM má frekvenci 1600MHz. Děkuji

Odpovědi na otázku

Frekvence RAM má zanedbatelný vliv na výkon PC. Zvýšení v řádu několika procent. Na hry potřebuješ kromě výkonného CPU i výkonnou grafiku. Tam zainvestuj.http://pctuning.tyden.cz/hardware/procesory-pameti...

grafiku mám GTX 1060

To je slušný základ. Dělají se dvě verze. 3GB, která je trochu ořezanější a má menší výkon a 6GB. Pokud se ti zdá, že ve hrách nestíhá, budeš muset sáhnout hlouběji do kapsy (GTX1070).☺

mám tady tuto grafiku MSI GTX 1060 GAMING X 6G procesor i5 4570 3.2-3.6GHz a pri hre GTA V i Watch Dogs se hry lehce přisekavají a mají propady frameratu z 60 snímků na 40 zejména pri jízdě v autě a hra tím vypada trhaně, jinak u posledniho Call of Duty a noveho Dooma vse naplno a bez jakychkoliv problémů, tak jsem myslel ze budou potreba lepsí RAM, mám jen 8GB a kdyz jsem pri zapnutém GTA V spustil správce zařízení, tak byli RAMKY využity naplno

1. Tvůj CPU oficiálně podporuje max. režim DDR3-1600. DDR3-2400 zvládnout může, ale nikdo ti to nezaručí, záleží na konkrétním kusu CPU.2. Ty ADATA DDR3-2400 jsou na 1.65V, což je mimo JEDEC specifikace (správně je 1.5V). Při tomto napětí může dojít ke zničení CPU.3. Pokud tam necháš i ty původní RAM, tak se i ty DDR3-2400 budou muset přizpůsobit jejich frekvenci.4. Vysoká frekvence RAM pomáhá hlavně integrovaným grafickým kartám. Pro běžný provoz PC má minimální vliv.