Kompatibilita zak.desky a grafiky

Dobry den, potřebuju poradit mám základní desku: ASROCK A320M-HDV - AMDA320 a grafickou kartu: ASUS ROG STRIX GAMING RX560 DirectCU II OC 4GB EVO Děkuji

Odpovědi na otázku

Každá GK ide do každej dosky ak je rovnaký slot a doska nemá umelé obmedzenie len na niektoré GK, túžim že kedysi napr. dosky od HP. Plus je fajn mať správny pomer vykonu GK a CPU (u Teba je to OK)

Diky moc

Není pravda,v některých deskách nemusí některé grafiky jít i když deska má patřičný slot. Je to ale spíše pozůstatek u starších desek, dnes už to problém není.

Pokud chceš RX 560, kup si RX 560, nikoliv jen přejmenovanou RX 460. V čem je rozdíl? Má jen 896SP, 14CU, nižší takty a tedy celkově nižší výkon než plnohodnotná RX 560 s 1024SP, 16CU a normálními takty.V názvu to není nijak rozlišené, musíš koukat do specifikace.

souhlas, ale pokud pro to není extra důvod, doporučuji koupit 1050Ti. Ta ořezanýá RX560 bude stát stejně co 1050 ale bude až o 20% slabší, nebo bude stát to co 1050Ti a bude sotva na výkonu 1050. Aneb RX560 je jedna z nejhorších grafik v poměru cena/výkon na trhu, v tom low end segmentu 100%