» Poradna » Mobily

Kompatibilita telefonu se sluchátky

Přeji příjemné poledne všem,potřebovala bych poradit.Už jsem si to i googlila a ještě se ptala kamaráda, co se v elektronice trochu víc vyzná a bohužel nejsem ještě stále dostatečně ujištěna. Mám telefon BV5500Pro a objednávala jsem si bezdrátová sluchátka Niceboy Hive Drops a nevím právě, co mám čekat, až mi přijdou. Můj telefon má verzi bluetooth tuším od těch 4.2-4.5, pokud vůbec takové verze existují (nevyznám se v tomto ohledu) a ty sluchátka mají kompatibilitu s bluetooth 5.0 a já si vůbec nejsem jistá, jestli půjdou k mému telefonu připojit. Kdysi před rokem jsem dostala od otce k Vánocům také bezdrátová sluchátka C-tech SHS-05 a ty byly kompatibilní pouze s bluetooth 4.1 a k mému telefonu nešly připojit... Mám ještě jeden starý telefon Lenovo A536 a zkoušela jsem ty SHS připojit k tomuto telefonu a normálně to fungovalo. Takže mám strach, že to dopadne stejně u těch sluchátek Niceboy a budu muset opět ten Lenovo používat jako MP3 přehrávač... Což je dost pro mě otravné, protože budu muset kvůli tomu přetáhnout písničky, co mám v Blackview do toho Lenova... Takže by mě opravdu zajímalo, pokud se zde v tomhle někdo opravdu vyzná, jestli sluchátka Niceboy Hive Drops půjdou připojit k mému telefonu, když jsou kompatibilní pouze s bluetooth 5.0 a já mám bluetooth těch 4.2 nebo 4.5.. Googlila jsem si to a prý by to mělo normálně fungovat, ale přesto mám pochybnosti, protože ty sluchátka, co jsem kdysi dostala od táty, tak nešly připojit k mému telefonu. Předem děkuji všem za odpovědi... Přeji hezký zbytek dní do konce tohoto pomateného roku.

Odpovědi na otázku

Připojit by to jít mělo, ale nikdo ti to nezaručí.

Když bych měl bluetooth sluchátka používat tímto způsobem, tak bych raději používal drátová ... Výběru si pisnicku na Spotify / Tidal, strčím do ucha, samo se pustí a jedu, vyndám, samo se zastaví, hotovo. Řešit připojování a přetahování ... se nedivím, že pak někdo tvrdí, že bt sluchátka sou kravina.

BT by mělo mít nějakou určitou zpětnou kompatibilitu k starším verzím. Zjevně je jiný problém a jinde.