Kompatibilita Ryzen 5 1600af + ASRock B450 PRO4 BIOS

Ahoj, pujde tento CPU v desce bez BIOS updatu ? Na stránkách výrobce je napsané http://www.asrock.com/MB/AMD/B450%20Pro4/ že je kompatibilní s BIOS P3.90AM4 Ryzen 5 1600(YD1600BBM6IAF) 65W Pinnacle Ridge 3.2GHz 3MB B2 P3.90Jak zjistím že pocesor pujde ?

Odpovědi na otázku

s velkou pravdepodobnostou pojde, ryzen3000 vydali v 05.2019 tak snad uz nieje v obehu doska so starsim biosom.

To není tak jistém jak dlouho to kde leží.

Áno pôjde bez problémov. Update BIOS-u nepotrebuješ.

AM4 Ryzen 5 1600(YD1600BBM6IAF) 65W Pinnacle Ridge 3.2GHz 3MB B2 P3.90Potřebuje verzi 3.90 minimálně.Proč mu tvrdíš opak?

Á, dal jsem omylem plus. U Pinnacle Ridge je poslední BIOS potřeba.

Takže pokud nemám možnost updatu a v CZC by to protáhlo objednávku o skoro měsíc, tak jaká je jiná možnost ? Bez CPU tahle levná deska prý BIOS neupdatne.

Jiná možnost je koupit o pár stovek dražší R5 2600, který je podporovaná od začátku, a budete to mít hned, nebo jiná základní deska, třeba od MSI.

... a nebo se přímo na podpoře CZC zeptat, jakou verzi BIOSu ta deska má, pokud se tím bude mít čas někdo zabývat.