» Poradna » Počítačové sítě

Kompatibilita routeru a počítače - starý router a nový počítač, může být problém

Zdravím, mám ALFA 802.11g wireless ap router router http://www.aspa.cz/alfa-aip-w610-wifi-router... a s ním problém. Na telefonech, tabletu i počítači s windows 8 jede internet úplně vklidu. Problém je s novějším ntb https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-z50-75-bla... odmítá spolupracovat. Wifi nejede odzačátku a teď z ničeho nic přestal jít internet i přes kabel. Wifi jinde jede normálně. Může to být nekompatibilitou? ale proč by to doteď šlo. A proč mi jede internet na tabletu s win 10 dobře? Nastavení jsem žádné delší dobu neměnil.Děkuji za jakýkoli tipFilip

Odpovědi na otázku

Myslím si, že neexistuje kontabilita PC a routeru. Nemáš problém s ovládačom? Pozri sa aký máš a porovnaj s originalom na webe výrobcu. Možno Ti MS poslal "fajnovejší". BTW, inssider siete vidí?

Díky moc za radu, mrknu na ty ovladače. Jen je mi prostě záhadou, že jinde to jede. Jinak svítí, první co jsem zkusil bylo přehodit kabel z desktopu na kterém vše fungovalo a nic...

Datum a čas máš v pořádku? Mohl bys dostávat časově neplatné nabídky IP-adresy z DHCP serveru. Některé DHCP servery fungují bez ohledu na datum a čas, jiné systémový čas routeru porovnávají s časem počítače.Problém může být taky třeba v tom, že se DHCP klient nedomluví s DHCP serverem, protože jeden používá unicast a druhý broadcast pakety. To by nejspíš spravila ta aktualizace ovladačů.

když už tak "kompatibilita"

Tak jsem přeinstaloval ovladač, a rozjelo se to :) Taky mě to mohlo napadnou dřív. Děkuju :)