Kompatibilita raptora 150GB, 8800Gts a visty

Dobry den, mam problem s instalaci vist na raptora. instalace vzdy pred prvnim nabehnutim systemu zamrzne a pocitac se restartuje.Kdyz raptor neni systemovy disk, tak to funguje.To je mi ale potom na prd. Problem se mi podarilo castecne vyresit tim, ze misto vist pouzivam Xp a ty jsou bez problemu. Potrebuji ale 4 Gb pameti, takze opet musim resit problem s vistama. Nekde jsem se docetl, ze by to mohlo byt zpusobene nekompatibilitou raptor+8800gts+visty. nemate nekdo podobne zkusenosti? Poradite prosim?

Odpovědi na otázku

bylo by dobre upresnit info o cele sestave a hlavne verzi Win. Vist aby se pripadne radilo lepe.

8800gts za to rozhodne nemuze

"Potrebuji ale 4 Gb pameti, takze opet musim resit problem s vistama"
ak mas 32bit vista tak ti je to jedno, aj tak mas 3 gb

Abit Ip35 , 8800gts 640mb, intel core2 duo 6850, 2x1GB A-data extreme 800, raptor 150Gb, 2x 320 seagate.
visty jsem instaloval 32 bit, ale je mi jasne ze na 4Gb pameti potrebuji 64 bit

visty byly Ultimate 32bit cze

zvlastni, HDD mas pripojene pres SATA ano ? nebo ... ?

ohledne pameti - 32 bit OS nevyuzije vsech 4GB ram. Chce to 64bit - ale to asi vis

hdd jsem zapojil dobre, podle navodu na strankach wd, zkousel jsem to protlacit i jako ata, ale vysledek vzdycky stejny. odpojil jsem i ostatni disky a raptora pekne naformatoval.instalace normalne bezela, ale pred dokoncenim zamrz.

Neprehrial sa ti raptor pocas instalacie. Skus skontrolovat.

to urcite ne, instalace se kousla vzdy na stejnem miste, restart pred prvnim spustenim windows.

mas v PC momentalne 4GB ram pri instalaci ?

Pokud ano, vyndej 2GB a zkus instalaci na 2GB ram myslim, ze by to melo pomoci

ejste doplneni... az se Visty naisntaluji, stahni si vsechny aktualizace a az pak pridej dalsich 2GB ram

mam zatim jen 2 GB a istaloval jsem to s 1 i se 2 GB. vysledek stejny!!!!

treba ti pomuze toto.

nejlepsi by bylo vyzkouset instalaci Vista na jinem PC s timto HDD. proste prijit ke kamaradovi a strcit tento HDD a zkusit system nainstalovat.

Pricin muze byt hodne, ale tezko rici. Pocinaje nastavenim BIOSu az pres zavadu na HDD.

nebo zkusit instalaci primo z XPecek ? nebo z XPecek instalovat Visty na tento HDD ?

nehaze to nejake chyby ? detekuje ho BIOS spravne ? nejake zvlastnosti nastavaji ?

treba ti pomuze toto == wdc.custhelp.com ...

Řešil jsem nedávno něco podobného, pachatelem se ukázala být sběrnice SATA v režimu RAID/AHCI. Některé disky se s některými řadiči pod některými OS prostě nesnesou. V režimu emulace IDE (Native / Legacy IDE) vše šlapalo jak hodinky.

jo jo, cele se to vyresilo prepnutim na ide a taky istalackou vist se service packem 1.