Kompatibilita PC sestavy

Prosim, mohli byste zhodnotit tuto PC sestavy, zda bude vse kompatibilni, a nebo zda byste pripadne doporucili neco zmenit? Chci, aby to zase par let vydrzelo a nepotrebuji zadny brutalni vykon kvuli hram apod. PC bude vyuzivano pro beznou praci + upravy fotek, pripadne nenarocny strih videa.Základní deska MSI Z370-A PROProcesor Intel Core i5-8600Kchladič SilentiumPC Fera 3 HE1224Grafická karta MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT OCPaměť G.SKILL 16GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGBSSD Disk Samsung 860 EVO 500GBHDD Seagate BarraCuda 2TBZdroj Fortron Hyper S 500Case Be quiet! PURE BASE 600Predem moc diky!

Odpovědi na otázku

hry tedy vůbec nee?

hry se na tom fakt hrat nebudou

tak netreba ext grafiku, stačí ta v cpu

Záleží na použitých programech, některé umí GPU využít k akceleraci výpočtů. Chce se to tedy podívat, co je pro ty tajné programy nejlepší volba.

Je tam CPU reálne v predaji? K takému CPU skôr GTX 1060 a vyššie. Zdroj radšej niečo lepšie, napr. CX450M, alebo CX550M

Máš pro ten CPU nějaký racionální důvod? Aktuálně stojí jako cca měsíc zpátky stávalo i7, ale konkurence má podobný výkon za polovinu.

Změně bych se nebránila, takže bys doporučil třeba AMD RYZEN 5 2600?

Zkusila jsem tedy pár komponent vyměnit, bylo by to takto OK?AMD RYZEN 5 2600grafika MSI Radeon RX 570 ARMOR 8G OCdeska MSI B450 TOMAHAWKzdroj EVGA 600WZbytek by zůstal stejný, jako předtím, jen chci ještě poprosit o doporučení ohledně chlazení.

Píšeš, že o hry tam nepůjde, takže je otázkou, zda má vůbec smysl grafika. A hlavně bych si zkusil najít přímo testy v konkrétních programech, které budeš používat, co tam podává lepší výsledky. AMD má teď sice lepší poměr cena / výkon (u CPU, u grafik je to celkem vyrovnané), ale pokud trefíš něco, co mu jde blbě, tak si moc nepomůžeš. To samé grafika. Třeba zjistíš, že tvé programy ji nepoužívají vůbec, pak by byla zbytečná a ty peníze by se daly použít třeba na lepší CPU. Nebo ty programy umí jen CUDA od Nvidie a s RX si nijak nepomůžeš...

Dívala jsem se do specifikací a je pravda, že na tu základní práci by to mělo stačit i bez ní. Takže díky za nakopnutí, zkusím to bez grafické karty a pokud bude něco haprovat, tak ji přikoupím.

Ahoj, ale nezapomeň, že tento procesor od AMD nemá v sobě grafiku :)

Díky

Ty zdroje, nebo spis "zdroje"..Vyse uz Vam navrhovali CX450M, tak u nej zustante a omezte vlastni tvorbu, protoze nemate pri vyberu stastnou ruku. :o)

V čem je ten zásadní rozdíl, kvůli kterému navrhujete změnu? Je tam kromě odnímatelných kabelů ještě nějaká další výhoda, nebo je ten mnou vybraný nějaký nekvalitní výrobce? Ráda si nechám poradit, jen mě zajímá ten důvod. Pokud bych to měnila, tak bych asi raději vzala rovnou ten CX550 pro případ, že by se dokupovala grafika.

V konstrukci. Chce to brát opravdu jen dobré zdroje, některé se při uvedených 600W odporoučejí do věčných lovišť a ještě s sebou vezmou zbytek. Ty kvalitní 600W dávají s prstem v nose.V podstatě, pokud tam nebudeš dávat 2 grafiky, tak kvalitní +-500W zdroj bohatě stačí. Spíš bych se zamyslel nad procesorem, jak už tu radili jiní.

Záleží jaký přesně zdroj, ale Evgu jako výrobce bych řadil klidně vedle Corsairu. Vyrábí jak obyčejné průměrné či mírně podprůměrné zdroje, tak i kvalitní kousky.Jinak, dejte sem raději tu sestavu jako celek v nějakém košíku. Možná jsem něco přehlédl (nejsem v debatě od začátku), ale k R5 2600 budete na 100% potřebovat nějakou grafiku. Nemá totiž žádnou integrovanou. Tu má 2400G, ale to je oproti R5 2600 (6jader/12vláken) jen 4jádra/8vláken.

Posílám tedy odkaz na košík, nechala jsem Ryzen 5 2600 a přidala grafiku.https://www.czc.cz/233925,235664,206705,2418...