Kompatibilita PC s přídavnými komponenty

Odpovědi na otázku

ved tam uz mas 32 ramky, naco ti je dalsia? Nijak to na hry nevyuzijes. Na virtualizaciu zas mas relativne pomaly procesor. Inak v oboch pripadoch je odpoved ano.

Je to kvůli střihu videa. Tam je rozdíl mezi 32 a 64 znát dost.

Jinak díky za odpověď... A s procesorem je to samozřejmě pravda. Kdybych neřešil peníze a mohl si koupit i9-11900, tak to udělám :D. Ale takto si aspoň rozšířím tu RAMku, když to nestojí moc :)

neviem ci strihas 8K pre netflix, ale imho ti +32GB Ram na strih nijak nepomoze.

Ale pomůže. Třeba v Davinci Resolve s 16GB vůbec nespustíš modul Fusion pro pokročilejší efekty, s 32 už ho spustíš, ale jak použiješ pár efektů přes sebe, tak ti to bude padat na nedostatek RAM. Tam je těch 64GB velmi vhodných.

Otázka je, zda má smysl 11700KF. Je to už starý procesor. V čem děláš? Co j důležitější? CPU, nebo GPU?Jinak když to vezmu kolem a kolem, tak ta sestava i s úpravami bude za cca 53tis. RTX 3070 stojí cca 35tis (nebude jen 8GB paměti málo?). Takže na zbytek je cca 20tis. To není hitparáda, ale když něco přidáš, tak asi bude možné pořídit něco jako R9 5900X, případně nové Intely generace 12.Jasně, bude to o něco dražší, ale výkon bude vyšší a hlavně si budeš moci přesně vybrat co chceš mít v PC.Minimálně to stojí za zvážení a udělání propočtu, co je lepší. Jestli mám za PC zaplatit 53tis, nebo 60tis, už není tak kritické, pokud je to na práci a já tím získám výkonnější a modernější věci, které si navíc budu moci poskládat přesně na míru.

Pardon, samozřejmě myslím 10700KF, které je v sestavě, ne 11700KF. Byť je to skoro to samé.

Teoreticky ano, ale to, že RAM půjdou na oněch 3200MHz CL16 nikdo nezaručí.

Disk je asi SMR, to nechceš pro práci s videem.Kup např. .https://www.alza.cz/seagate-ironwolf-pro-4tb-... je to stejná kapacita jako tvůj vybrány.