Kompatibilita pc komponent s deskou od HP

Zdravim,Jsou bezne PC komponenty casto nekompatibilni s deskou od Helwett Packard podporujici procesory Celeron dual-core, Pentium dual core, core 2 dual, core 2 quad ?Existuje nejaka stranka zabyvajici se nekompatibilitou PC komponent?Dekuji za uzitecne odpovedi.

Odpovědi na otázku

ani nie, je to jedno kto dosku vyrobil, je potrebne si pozriet co podporuje danny chipset, nestretol som sa este s tym ze by hp blokovalo nejaky CPU ani v pc ani NTB, kedysi to ale robili pre wifi karty ale len na starych NTB ktore ju bezne nemali vo vybave tak bola predpisana priamo od HP a bios inu nevzal. pre kazdu dosku od HP je mozne najst podporovane CPU

me hlavne zajimaji pameti a grafiky pro PC

HP naprosto jiste ma stranku, ktera se zabyva mj. i kompatibilitou svych komponent. Jina vec je, ze odbornik to vi a laik z toho stejne nebude prilis moudry..Typ desky?

chipset intel q45.Myslis podporu komponent ?Me spis zajimala kompatibilita nez podpora pameti a grafik. V manualu treba uvadeji podporu jenom asi 4 grafik. Coz se mi zda malo. Ostatni nefunguji ?

No tu kompatibilitu si na zaklade znalosti musite odvodit. Oni logicky uvadeji jen vlastni produkty. Ale kompatibilita je samozrejme mnohem sirsi.Chipset je fajn. Ted ten typ, nebo v tomto pripade lepe Part No.

Dá se to odvodit zpětným inženýrstvím. Zjistit, do jakého počítače (typ) se deska dávala, odtud jaké varianty CPU se dodávaly. Jiné jsou nezaručené.

nasel jsem neco k pametim. Nepodporuji DIMMs constructed with x4 SDRAM are not supported.http://h20565.www2.hp.com/portal/site/hpsc/template...

Tim padem je nabidka pouzitelnych pameti celkem siroka.

Vyzkoušeno:EVOLVEO DDR II 1GB 800MHz EVOLVEO GOLD (box), CL6 P/N 1G/800/P EGPatriot 2GB 800MHz DDR2 CL6 P/N: PSD22G80026Corsair 4GB (Kit 2x2GB), 800MHz DDR2, non-ECC CL5 p/n VS4GBKIT800D2

Dik.nemohl by jsi vyzkouset procesor dvoujadro Xeon (lga.775), ktery neni podporovan v manualu.Intel Pentium dual-core E2220 processor 2.4 GHz, 1 MB L2 cache, 800 MHz FSB Intel Pentium dual-core E5200 processor 2.5 GHz, 2 MB L2 cache, 800 MHz FSB Intel Pentium dual-core E5300 processor 2.6 GHz, 2 MB L2 cache, 800 MHz FSB Intel Pentium dual-core E5400 processor 2.70 GHz, 2 MB L2 cache, 800 MHz FSB Intel Pentium E6300 Processor 2.80-GHz, 2MB L2 cache, 800-MHz FSB Intel Core 2 Duo Processors: Intel Core 2 Duo E7200 processor 2.53 GHz, 3 MB L2 cache, 1066 MHz FSB Intel Core 2 Duo E7300 processor 2.66 GHz, 3 MB L2 cache, 1066 MHz FSB Intel Core 2 Duo E7400 processor 2.80 GHz, 3 MB L2 cache, 1066 MHz FSB Intel Core 2 Duo E7500 Processor 2.93 GHz, 3 MB L2 cache, 1066 MHz FSB Intel Core 2 Duo E7600 Processor 3.06-GHz, 3 MB L2 cache, 1066-MHz FSB Intel Core 2 Duo E8300 processor 2.83 GHz, 6 MB L2 cache, 1333 MHz FSB Intel Core 2 Duo E8400 processor 3.0 GHz, 6 MB L2 cache, 1333 MHz FSBE6550E6650E6750

XEON NIE JE NA 775 ale na 771 Socket - je potrebne si to pozriet poriadne, preto sa tam nenachadza, HP malo pracovne stanice co xeony mali, ale ak mas socket 775 tak tam xeon oficialne nedas

podle nasled. linku jsou asi i Xeony na 775, mozna je nutna nejaka uprava ???http://www.cpu-world.com/CPUs/Xeon/index.html

a preco tam chces xeon? co ma dvojjadrovy xeon a nema E8400 ktoru mas uvedenu v zozname podporovanych CPU? na 775 bol xeon E3110 co bola vlastne preznacena E8400 to iste jadro ta ista FSB cache vsetko naco je to potom dobre?

tebou napisany xeon Intel Xeon 3060 je srot, E8400 je vykonnejsia http://www.cpu-world.com/Compare/128/Intel_Core_2_...

Myslim, ze ma lepsi pomer cena/vykon. Jinak bych tam dal 4-jadro.

Nemůžu už něco zkoušet, počítače jsou nasazené a pracuje se na nich. Na webu HP jsou uvedené osazované procesory, tak si z nich vyber. Upozorňuju na atypické chladiče, které jsou v dc7900.

Ještě k pamětem: mb bez problémů schroustne i 3 moduly DDR2, např. 2x2GB + 1x 1GB.Vyzkoušeny následující kombinace pamětí:2x1GB2x2GB4x1GB4x2GB2x2GB+2x1GB2x2GB+1x1GB2x1GB+1x2GB

Ostatni nefunguji ? Funguju, ale nevlezu do bedne, alebo ich neutiahne zdroj.

Víš co, kup si PC s normální deskou čili ASUS, Intel, Gigabyte, MSI ne nějakou "šlapku" z firemního odpadu tam ti bude haprovat vše, testuje se jen jedna řada, dané typy komponent.