» Poradna » Windows (a jiné OS)

Kompatibilita internet Explorer

Zdravím, dokázal by někdo poradit s problémem s internet Explorer? Využíváme jeden online katalog který je dnes kompatibilní pouze s IE,, po nedávné aktualizaci systému se automaticky přesměruje do Microsoft Edge a zde již katalog nepracuje správně. Jde to nějak obejít? Dříve pomohlo změnit nastavení v Edge, nyní to již nejde. Ve zkratce řečeno, aby se daná stránka otevírala pouze v IE a nepřesměrovala do jiného prohlížeče. děkuji za odpovědi a nápady

Odpovědi na otázku

Jde to, v Edge si musíš aktivovat režim IE Google napoví, jak to udělat. Tak z hlavy si vzpomínám, že musíš do nastavení Edge a tam něco jako "výchozí prohlížeč" a povolit režim Internet Explorer. Používám to často na kamerové systémy, kde webové rozhraní nefunguje v ničem jiném, než v IE.

Byls drive a my na klimu a na webove veci ktere vyzaduji JAVU

Jacku, to platilo až do niektorej z posledných aktualizácií a sám so tak používal. Ale teraz už síce spustím IE, ale po zadaní adresy sa automaticky zavrie a otvorí EDGE.Osobne potom používam napr.: http://www.morequick.com/indexen.htmJe to síce staršie ale využíva jadro IE a tak dobre funguje pre CCTV.

Mám plně aktualizované Win11 a IE pořád funguje. Jenom se asi musí 1x za měsíc odkliknout povolení přehrávání v IE.

Ale za ten odkaz na GreenBrowser děkuji. Funguje dobře, až skvěle.

Jde to, najed do nastaveni a dej si vyhledat internet explorer. Pohledej volbu tlacitko rezimu IE a to aktivuj. Pak bude nahore v liste tlacitko pomoci ktereho si kompatibilitu prepnes do IE. a pak muzes i nastavit aby tato strranka se otevirala v IE porad.

je to vlastně offtopic, ale nejlepší varianta by byla nakopnout vývojáře toho webu do 21. století. Zobrazení pouze v IE je věc snad 15 let stará, archaická

jj, ještě jakž takž pochopím, že "rádoby-online" rozhraní pro CCTV kamery je zastaralé, když to běží v lokální síti.Ale provozovat v internetu něco "IE-only" je neskutečná zhovadilost.

To je sice fakt, ale často se jedná o starší zařízení s vlastním OS a webovým rozhraním, které prostě vyměnit za moderní nejde, takže to jsou zbytečné spekulace a MS je si toho dobře vědom, jinak by tam vůbec ten řežim IE do Edge nedával. Veřejně na netu snad už nikdo nic takového už neprovozuje, protože by si tím vědomě odřízl velkou část potenciálních návštěvníků

IE jde spustit bez přesměrovávání na Edge pomocí spuštění IE přes object "InternetExplorer.Application".Tu:https://forums.mydigitallife.net/threads/internet-explorer... je uvedena možnost jej spustit pomocí vbs nebo powershell, případně powershell v zástupci.Postup pro příklad použití powershellu v zástupci:Vytvoř nového zástupce a vlož do něj:powershell -nop -win 0 -c (new-object -com 'InternetExplorer.Application').Visible=1Pokud chceš exe, tak v Autoitu jde vytvořit třeba takto:#NoTrayIcon $oIE = ObjCreate("InternetExplorer.Application") $oIE.GoHome() $hWnd = HWnd($oIE.HWND) WinSetState($hWnd, "", @SW_MAXIMIZE) $oIE.Visible = 1

Zajimave... Ja otevru iexplore.exe a normalne v nem funguju.
Jak je zmineno, nektere CCTV systemy jinak nerozbeham, resp active X prvky, abych videl obraz.

Tak asi máš nějakou neaktualizovanou verzi Win 10. Ve Win 11 a v aktuálním Win 10 iexplore.exe přesměrovává na Edge a jak jsem psal, jedna z možností je spouštět IE přes object uvedeným způsobem.

Updaty mám všechny. Ale zlobit se za tuhle chybku nebudu

Ještě doplním, že to funguje ve Win 10 i ve Win 11

Verzi mam posledni. Asi bug, ale tenhle mi nevadi

Opravdu máš build 19045 a revizi 2728?Co máš, když zobrazíš winver?Ne bug, asi máš neaktualizovanou verzi.

Win 10 22H2 19045.2604https://ctrlv.cz/XgMK

Tak to nechápu jak to, že ti jde přes iexplore.exe spustit. Nějaký zásah jsi musel udělat, defaultně přesměrovává na Edge.

Ty si ešte neaktualizoval? Na mňa už utorková aktualizácia čaká.

Jeste upresnim pohledej v edge "Povolit opetovne nacitanoi webu v rezimu IE" tam pokud mas vychozi tak to hodi automaticky na edge,je treba dat povolit a pak si pridat Weby co se maji v rezimu kompatibility maji otevirat. mam posledni build a jede to normalne

doplnim Win11

Ty ale píšeš o režimu kompatibility IE v Chrome.Já píšu o spouštění IE.

Teda v Edge.

to jsou zase rady Pokud Vás Internet Exploirer prostě přestane poslouchat a vnutí se tam místo něj Edge, tak si v něm prostě přepněte zobrazení pro IE.. Proč takový brikule jak tu někdo radí to nevím (ale tenhle tip se Vám zobrazí když se IE přesměruje na Edge, stačilo jen číst a řídit se tím... )Nastavení IE režimu v Edge... https://ctrlv.cz/SMIK

A zkoušel jsi někdy v tom režimu IE něco nastavovat v kamerových systémech, které vyžadují instalace některého Actve X doplňku?

zkoušel a to samozřejmě nefunguje (ani nemůže) Na to používám přímo IE ve virtualizovaných Win7 (VmWare)

Pro někoho může být jednodušší spustit IE přímo bez virtualizace, ten můj postup funguje ve Win 10 i Win 11

Jo zkoušel jsem, funguje a je super

Jo funguje, pro jistotu jsem si udělal zástupce a dal mi ikonu IE :D