Kompatibilita grafické karty

Dobrý den,Chtěl jsem se zeptat jestli tato grafika podporuje základní desku: Gigabyte B75M-D2VProcesor: Intel Pentium G860

Odpovědi na otázku

Tato která?

Ano podporuje, ale musíš mít napájecí 18-ti PIN

XD +1

Pokud je ta neuvedená grafika do PCIe, tak ano. Ale otázkou je, zda to má smysl.

Je to upgrade kvůli hraní

K tomu CPU je i GT 1030 až až. Pokud to má být na hraní, je třeba vyměnit i tu komedii za něco slušnějšího.

O tom dobře vím. Jen je tu problém s financemi.

Jenže tomu počítači je úplně jedno, jestli máš problém s financemi nebo ne. Pokud takovou kartu dáš k parodii na procesor, tak se grafika bude flákat a nepojede to o nic lépe, než před upgradem, protože v tomto případě to bude brzdit procesor.

První bych našetřil na upgrade CPU+MB+RAM a poton až GPU. Stejně jsou dneska strašně předražené...

Koukněte se na webu Gigabyte na stránku té desky a na podporovaný procesory a zkuste si sehnat (dle fin. možností) lepší CPU. Pak teprve uvažujte o nákupu slušný grafiky.

Deska podporuje core i3,i5,i7. Ovšem vím že by bylo lepší jít pro 4 jádro čímž nám vypadava i3 a i7 je zbytečně předražená...či ne??

Všechno je to otázka toho KOLIK do toho chcete vrazit. Protože začnete nákupem CPU, pak přijdou RAMky, grafika, SSD ... A nakonec se ukáže, že by bylo lepší stávající PC prodat jak je a koupit celej novej stroj.

To ano ale vzhledem k tomu že se o ten počítač budu muset dělit. Jak cenově tak i časem na něm strávenem je pro mě výhodnější jít třeba pro tento procesor: https://m.heureka.cz/procesory/intel-core-i5-3... a grafiku výše zmíněnou

To by koupil jen blázen. Je to stará deska, koukej po bazarech. Třeba:https://aukro.cz/intel-core-i5-2500-3-30gh... Procesory jsou spolehlivé, koupit vadný CPU je skoro zázrak.

Mrkni po bazarové GTX750Ti nebo GTX660, ty budou k tomu procesoru až až

To ano, ale jelikož mám v plánu kupovat nové CPU tak je lepší koupit výkonnější grafiku.

I kdyby si tam narval asi to nejvýkonnější a nejrozumnější - i7-3770K - pokud to ta deska vůbec utáhne (nemá vyřešené chlazení napájení atp.), tak to pořád bude míň výkonné jako "obyčejná" i3-8100 z dnešní generace.Tak pokud chceš zase dohonit těch 6 let vývoje, nejlepší bude našetřit si rovnou nějaký peníz a koupit vše najednou. Když koupíš třeba předraženou GTX1060, tak za prvé proděláš kalhoty, za druhé její výkon nevyužiješ (možná s onou i7-3770K, pokud ti to půjde a seženeš jí za rozumnou cenu), za třetí pokud budeš chtít přejít na něco současného, bude i GTX1060 zase "stará", protože vyjdou GTX20x0

Ten 6ti letý vývoje se moc neposunul hele.

Mezi 2. a 7. generací Core to byla vyloženě nuda. Až 8. generace přidala alespoň jádra navíc. Ale u AMD to bylo ještě horší, protože konkurencí pro 2. generaci Core byly procesory FX a pro 7. generaci prakticky ty samé FX z roku 2011. Vydání FX-9xxx v roce 2013 byla vyloženě zoufalost. Až Ryzen a Core 8. generace znamenají nějaký reálný posun. A kdyby AMD zase posunulo vydání Ryzenu a prudilo tu s vousatými FX ještě další rok, byla by 8. generace Core úplně stejná nuda jako těch šest před ní.