Kompatibilita grafické karty se základní deskou

Čau. Mám základní desku od HP Orchid-S( http://h20564.www2.hp.com/hpsc/doc/public/display ) Bude na ní pasovat např. tahle karta? https://www.czc.cz/msi-gtx-960-gaming-2g-2gb... Nebo prostě jakákoliv GPU co má GDDR5 ?Popřípadě jaký druh karet tam pasovat nebude.Díky moc.(Připomínky typu že je to hrozná deska si nechte .... jo je to otřesné ale zatím se to dá vydržet :) )

Odpovědi na otázku

U těch HP desek to je zkus a nebo... Doporučuju koupit přes internet a v případě nefunkčnosti vrátit do 14 dnů. HW jako takový to může podporovat, ale často mají tyhle desky white list grafik, které to rozjede

+ Ještě si ověř výkon zdroje. Pokud to máš složeninu, tak tam často bývá 180-300W, což je nedostatečné.

Půjde do ní jakákoliv PCIe 16x grafika, tedy i tato. A je úplně jedno, zda má DDR3, GDDR5 nebo HBM paměti. Stejně tak je jedno, jakou revizi PCIe grafika má, jdou tam všechny od 1.1, až po 3.0.Pokud chceš GTX 960, tak jedině bazar do ceny cca 3000Kč. Rozhodně nekupuj novou, to se nevyplatí. Za cenu nové GTX 960 už totiž existují lepší grafiky (třeba GTX 1050Ti).

A máš od odzkoušené? Znova říkám, že u těch HP desek to často bývá buď a nebo. Rukama mi jich prošlo několik a s grafikou jsem tam několikrát bojoval. HW naprosto vše v pořádku, ale BIOS jí prostě nepodporoval :D

Typický kancelářský PC.Značkové PC nejsou stavebnice.Co s tím?1) Používej v tomto PC stávající IGP. Ke kancelářské práci a k nenáročným logickým hrám to bohatě stačí.2) Pro grafické hry pořiď herní PC dle DS:http://forum.zive.cz/viewtopic.php