Kompatibilita deska vs cpu

ahoj mam desku gigabyte ga-h110m-s2h a procesor i3-8100 oboje 1151 jak deska tak cpu, bohuzel pc po slozeni nebiha ani do biosu a porad se restartuje, hledal jsem v manualu podporovanych procesoru a tento cpu tam uvedeny nebyl. Je mozne ze neni i presto kompatibilni a v desce nepojede?

Odpovědi na otázku

Ne nadarmo je u procesorů i3 8100 poznámka. FUNGUJÍ POUZE V Z370 DESKÁCH!!! Takže pokud nejste softwarový inženýr, který má přístup k potřebným datům a spoustu volného času pro dopsání podpory, tak se můžete klidně rozkrájet, ale nenaběhne to.

Jak už napsali jiní, CPU musí podporovat čipset desky, to že má stejnou patici jako deska se starším čipsetem, v tomto případě dokonce 2 generace starým, nic neznamená. Všechny Coffee Lake CPU vyžadují 3xx čipsety.

dekuji, doporucite mi tedy nejaky procesor do teto desky, ma to byt kancelarsky pc takze nejakou jinou i3 asi

i3-8100 je mnohem výkonnější než starší i3, ale pokud jde jen o kancelařinu, tak klidně Pentium G4560, ten kancelařinu (nějaké office, net) rozjede. Nepočítat s hrama.

dekuji, optimalni volba myslim, hry nejsou treba

Pro G4560 bude třeba mít nahraný správný bios! Pokud tedy nemáte, tak bude nutné vrátit stávající fungující procesor (opravdu by mě zajímalo co to je, aby se výměna vůbec vyplatila), nahrát nejnovější bios, a pak teprve osadit ten nový procesor.

Odpovídající výkon, jako má i3 8100 má starší i5 7500. Jsou to vlastně ty samé procesory. Takže záleží, co vlastně chcete. Vy, pokud máte nahraný potřebný bios, můžete dát procesory řady 6000 a 7000. Pokud absolutní základ, tak stačí G4560, nebo G4600 - má lepší grafiku. i3 řady 6 ani 7 tis nemá cenu kupovat (G4560 a G4600 je totiž vlastně i3 6100, nebo i3 7100, ale výrazně levnější). Pak leda až ty i5. Tedy něco jako i5 7400, nebo ta i5 7500.