Kompatibilita DDRII CAS 4 (2x4GB) a CAS 5(2x4GB)na chlup stejné RAM rozdíl v CAS

Potřebuju radu ohledně kompatibility RAM http://www.alza.cz/4gb-kit-2x2gb-ddr2-d75586... se stejným kitem akorát s CAS LATENCY 4. Díky moc.

Odpovědi na otázku

Pokud je rozdíl jen v CAS4/CAS5, tak by to mělo v režimu CAS5 chodit. Ale už vzhledem k tomuto rozdílu nemůže jít o stejmé moduly. Problém může nastat i z důvodu napájecího napětí, které má být u DDR2 1.8V, zatímco ty uvedené mají 2.1V. Toto napětí by mělo být pro všechny moduly totožné.

Fungovat by to mělo. Pokud ne, nastav tomu v BIOSu parametry podle horších pamětí (5-5-5-18). Pokud ani to nepomůže, vyměň je. Ale já bych klidně zkusil i levnější 2x2GB DDR2 800MHz. Ten příplatek za tyto se ti nevrátí (už je to stejně starý kus HW).

Fakt jde akorát o ten rozdíl v CAS, nechci právě zkoušet jinou (levnější značku) radši... mám vlastně tyto : TWIN2X4096-6400C4DHX A Chci koupit tyto TWIN2X4096-6400C5DHX všechno by mělo být stejný až na tu Latenci, no zkusim je a snad to i BIOS nastaví sám... mám ASUS MAXIMUS II Formula...

Kup to hlavně někde, kde to můžeš pak případně vyměnit.