Kompatabilita ram se starším chipsetem

Dobrý den, sháním upgrade na 8gb ram pro desku ASRock G41M-VS3, 775, G41/ICH7, 2xDDR3, SATA2, IDE, LAN, VGA, 5.1, mATX, aktualně v ním mám osazený procesor Intel Core 2 Quad Q9550. Tedy socket je již postarší LGA 775 a chipset G41M. V desce mám nyní tyto ramky KINGSTON DDR3 4GB 1066MHz DDR3 Non-ECC CL7 Single Rank DIMM (Kit of 2). Moc se nevyznám v kompatabilitě ram s chipsety (popřípadě deskami), proto se ptám zde. Tento počítač mám jako druhý, ale přesto bych ho rád trochu upgradoval, protože se hodně často stává, že počítač začne využívat stránkovací soubor a tedy následuje spomalení, nebo stuttering způsobený diskem.

Odpovědi na otázku

Odpověď najdeš na stránkách výrobce:http://www.asrock.com/mb/Intel/G41M-VS3/deska má 2 sloty a maximálně lze osadit 8GB (tedy 2 moduly o kapacitě 4GB).V případě modulů o kapacite 4GB je vyžadováno 16ti čipové provedení (tedy Dual Rank), u 2GB stačí 8mi čipové (Single Rank).

To není tak úplně pravda, zkoušel jsem již pár kitů, které jsem měl vypůjčené a nedostal jsem se ani přes post. Hledám ramky co budou kompatibililní, jak mi teda vysvětlíš, že když ty co jsem zkoušel splňovali parametri na stránkách Asrocku, tak přesto nefungovali.

To je pravda docela úplně. Jenže krom všeobecných parametrů ještě výrobci vydávají seznam certifikovaných pamětí, se kterými zaručují funkčnost desky. Pokud tvoje paměti nejsou v Memory QVL uvedeny může se stát, že přestože splňují základní požadavky fungovat prostě s deskou nebudou. http://www.asrock.com/mb/memory/G41M-VS3.pdf

A byly některé z těch pamětí opravdu Dual Rank? Takové se totiž dnes již téměř nedají koupit. Koupit by se daly třeba 2ks těchto pamětí:http://www.czc.cz/transcend-jetram-4gb-ddr3...