Kompaktní sestava pro internet a filmy

Ahoj,potřeboval bych poradit s výběrem komponent pro počítač na domácí uživání (internet, filmy, office). Chtěl bych kompaktní bednu s tichým zdrojem.Zde jsem vybral komponenty. https://www.czc.cz/e3jupcusfsh3k89u17as06sqr... Desky jsem uvedl dvě. Nevím, která by byla lepší. Disk budu mít ještě přenosný, takže ssd 250Gb mě bohatě stačí.Zdroj nevím jestli musí být pouze Fortron FSP300-60GHS 300W a nebo se tam vlezou i ty další dva v seznamu? Chtěl bych, aby byl tichý.Šlo by to tak sestavit, případně, co tam změnit?Děkuji.

Odpovědi na otázku

proč ne tohle?Menší, úspornější, tišší (a děá se i s i3), kvalita značkové sestavy...https://www.czc.cz/hp-260-g2-dm-cerna_18/220... za 15k takovou obludu když má být "kompaktní"...

MiniITX je sicem ale, ale pod slovem kompaktni si predstavuji presne neco takoveho jako z tveho odkazu. Pokud to ma byt jen na net a filmy tak to bude bohate postacujici.

Chci tam DVD mechaniku, ssd disk a případný prostor pro cokoliv v budoucnu. Tato sestava nestojí 15tis. Třeba desky jsou tam dvě a zdroje 3, protože nevím který tam dát.

Opticka mechanika... chapu mit vysuvny drzak na kafe je proste cool

pokud má někdo sbírku DVD, tak proč ne. Sám mám mechaniku taky, protože některým lidem je jednodušší vrazit placku v obálce, než se jim snažit vysvětlit, jak použít nějaký cloud. Flash disk vyjde dráž a nechci jim půjčovat svůj.A třeba prarodiče maj pořád stolní DVD.

DVD mechanika sa už predstav si ani do nových PC nedáva. NA čo ti bude Gaming doska na filmy a internet ? Na čo ti bude SSD M.2 250GB s rýchlosťou bežného SSD . Všetko ti zbytočne zvyšuje cenu ....

To je pravda disk ssd tam může být obyčejný. Pár stovek ušetřím. Jakou značku mám vzít? Jakou desku nevím, tak jsem tam dal, co jsem uviděl. Herní není třeba. Nějakou navrhněte. V sestavě bych chtěl wifi, protože natahovat kabel přes byt nebudu. Rychlost wifi mě dostačuje. Rozšíření je pro mě pouze přidat další disk a na to v bedně bude místo.Jaký zdroj tedy použít?

s SSD mám dobrou zkušenost s Crucial.

DVD mechaniku pořídíte externí USB za 600 a nemusíte ji mít připojenou pořád, jen když je potřeba.

1) Chcete prostzor pro věci v budoucnu, ale stavíte poměrně kompaktní a uzavřený systém. Opravdu nelze použít nějakou standardní mATX bednu? O moc větší to zase nebude. Alespoň z mého pohledu2) Proč tam není G5400? Je nejnovější a desky pod něj už jsou na trhu taky (B360, H370, Z370)3) Opravdu je nutná ta deska s WiFi?? Kabel je vždy lepší, deska bude moci být levnější a pokud se opravdu potřebuje wifi, tak koupím externí, abych jí mohl vytáhnout kam potřebuji kvůli signálu. Schovávat antény za PC je nešikovné, samo PC brání signálu.4) Když už to musí mít mechaniku, tak bych zvážil alespoň Blueray, když je to na ty filmy. Kdo si dnes kupuje dvd? Já dvd mechaniku nepoužil u běžného PC naposledy snad před rokem.5) Co se týče zdroje, tak ten Fortron ani neuvažujte. Je z roku 2011. Ostatní už je alespoň novější.

Skříň třeba: https://www.czc.cz/silverstone-gd09b-grandia... Pokud opravdu malé půdorysem, pak: https://www.alza.cz/silverstone-sff-sg05-sugo... - bohužel už se vytrácí.BD mechanika ano. Ono existuje i toto: https://www.alza.cz/media-cd-dvd/18842874.htm , což moderní frikulíny určitě překvapí.

Přesně tak. Vypalovačku chci na zálohování s těmito dvd.

Co přesně se dá dnes na 4.7GB zálohovat?Nicméně lepší řešení je externí mechanika na USB, stačí jedna na celou domácnost

je spousta velmi důležitých a přitom ne nutně datově objemných věcí, u kterých má smysl mít jednu zálohu na nějakém médiu, na kterém to nemůže omylem smazat uživatel, nebo úmyslně nějaký malware.

No a proto přece nedám do počítače takový krám, existují externí mechaniky, výhodou je že se s ní dá zálohovat na více místech

Osobně mám tu zkušenost, že tenké notebookové mechaniky (stejné se cpou do těch externích) nejsou až tak spolehlivé jako velké desktopové. Asi šizená mechanická část + je to všechno hrozně nacpané do malého prostoru...

ja takovou zkusenost nemam. To platilo mozna driv, ale ted mam v okoli nekolik externich DVD mechanik a i po 5ti letech beznyho pouzivani funguje bez chyb cteni i zapis...

keď chceš niečo kompaktné tak to podla mňa aj ludi nižšie v diskusii znamená niečo takéto: https://www.czc.cz/hp-prodesk-400-g3-mini-ce... výhovorka s mechanikou... za pár stovák sa da dokupiť externá a stále to bude o viac ako 3/4 menšie oproti tvojmu výberu. Za daný peniaz máš malú spotrebu, wifi, pro systém v cene, 8gb ram, nvme diskHo re si písal že máš externý disk a že ti bude stačiť 256GB

Vidím, že v diskusi už někdo doporučil HPčko ProDesk.Mám tu starší HP ProDesk G600. Je v něm Haswell Refresh i3-4150 s integrovanou HD 4400 a pasivním chladičem, DVD mechanika, plotnový 500 GB Western Digital, 4 GB paměti. Pustil bych jej lacino, případné dokoupené SSD půjde lehce přidat a je to opravdu malá bedna.