» Poradna » Mobily

Kompakt s lyžinou na mikrofon a s výklopným displejem

Hledám nějaký kompakt do 15 000, který by měl výklopný displej a lyžinu na mikrofon. Pořád nemohu nic najít. Nevěděl byste někdo o nějakém kompaktu? Byl bych rád kdyby natáčel alespoň FullHD 30 fps.

Odpovědi na otázku

Omlouvám se že neodpovím na otázku ale vaše myšlení mi připomíná mé vlastní před mnoha lety - Skutečně to musí být kompakt? Kvalita fotek ale i videa z kompaktů je zoufalá v porovnání se zrcadlovkama. Přitom cenově si už moc vzdálené nejsou.Navíc kompakty s výklopným displejem jsou ve všech případech ultrazoomy což vždy nese další kompromis v podobě optiky.Já tuhle chybu (koupi drahého kompaktu místo zrcadlovky) udělal a dodnes toho lituju. Skutečně si prosím promyslete, jestli to opravdu musí být kompakt ať pak nelitujete jako já.

Ok díky. Promyslím to.

Takže místo malého a lehkého kompaktu si raději koupíš obrovskou a těžkou low end krabici s mizerným setovým objektivem, abys ušetřil? Ty časy, kdy kompakty byly horší, než zrcadlovky, už jsou dávno pryč a pokud chceš natáčet videa, je kompakt jednoznačně lepší volba.

Na zrcadlovky existují kompaktní brašny. Skoro vypadají jako pouzdro na pistoli nebo suspenzor pro hokejové brankaře.

Objektiv už mám doma, takže mi stačí koupit tělo ;)

Pane krakonoš, nemáte pravdu.Malý lehký kompakt nebude mít nikdy vyklápěcí displej. Ten mají jen ty větší kompakty. Taktéž lyžiny pro mikrofon/blesk jsou běžné spíše na těch objemnějších kompaktech.Ve velikosti tedy až takový rozdíl nebude. A co se týče kvality videa - uvádíte naprostou nepravdu. Kompakty se svými pidisnímači se stále nemohou zrcadlovkám rovnat, stejně jako se jim nerovnají mobilní telefony na které se teď vývoj soustředí.Napadlo mě ale jiné řešení a tím je "bezzrcadlovka" - ty mívají často schopnosti jako zrcadlovky včetně velkého snímače ale rozměry o chlup menší.

http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/canon-powershot-g1-x-mark... pořád menší než zrcadlo (neříkám že lepší), Sony má zas řadu "RX"

A smím vědět, jaký rozdíl je mezi kompaktem a bezzrcadlovkou? Jedině snad v tom, že bezzrcadlovka je neoficiální název pro kompakt s výměnnými objektivy. A pokud jde o rozměr snímače, tak to je dnes to poslední, na čem záleží a je notoricky známo, že MFT snímače v Olympusech dávají lepší výsledky, než APSC Canonu. (dynamický rozsah). Ve velikosti i váze rozdíl je, porovnejte tyto parametry u Olyho M1 a jakékoli běžné zrcadlovky. a pokud jde o natáčení videa, tak jediný vhodný systém je takový, který má měření expozice a zaostřovací senzory přímo na čipu a to zrcadlovky zatím pořád neumějí i když Nikon si nedávno nechal patentovat něco, co Oly má už druhý rok - senzory pro oba druhy ostření a měření expozice přímo na čipu. A také bych doporučoval porovnat velikosti čipů v kamerách, (které jsou určeny právě pro natáčení videa, jak známo) a většině foťáků - pak už vůbec není co řešit.

Jak píše Pavel Černík,taky bych doporučil rači zrcadlovku,než kompakt Samozřejmě fotit se zrcadlovkou neni tak jednoduchý,jako s kompaktem-chce to se učit,objektivy nejsou zrovna nejlevnější,a další příslušenství taky.Já jsem "Nikonák" ,mám D3200 (bez výklopného displeje),ale maxi spokojenost.S setovým objektivem 18-105 vyšel na cca 15.000,-kč,což pro začátek a naučení stačí a tento objektiv v setu je poměrně kvalitní,má pěknou kresbu,atd.Nedávno jsem kupoval další objektiv 70-300,grip,blesk,atd,takže celkově to trochu naskáče,ale pořád bych radil zrcadlovku,než kompakt PS:Důkaz,že ho opravdu mám,a nelžu https://s32.postimg.org/hl99u0wrp/IMG_2082.jpghttps://s31.postimg.org/s42sckep7/IMG_2092.jpghttps://s32.postimg.org/yaqactj91/IMG_2063.jpghttps://s32.postimg.org/6ke5vrwmd/IMG_2064.jpg

OT: Trhá mi to koule, když to vidím. Ližina není od slova lyže nebo lyžovat, ale vznikla od slova líha. Proto se píše měkké I.

"+" A ještě ke všemu "lyže" jsou ruského původu.

něco takového možná leda tak Lumixy nejvyšší řady - LX5 nebo tak, případně Canon Powershot Pro. Nebo nějaký Olympus Pen či OMD ale tam se možná nevejde do rozpočtu.

S low end zrcadlovkou díru do světa neudělá, takže když bude chtít dostat slušný výsledek, tak bude muset přitlačit a ve finále ho ta zrcadlovka vyjde dráž a jako ,,bonus" zjistí, že u většiny zrcadlovek jde při natáčení videa baterie rychle do kopru.